U Novoj Gradiški je sinioć završena je još jedna najveća domaća open air manifestacija na kontinentu - 29. Novogradiško glazbeno ljeto. Ova četverodnevna manifestacija, koja je postala sinonim za dobru zabavu, raznolikost glazbenih žanrova i veselo druženje, stvorila je nove uspomene koje će se još dugo prepričavati.
Manifestacija, koja već gotovo tri desetljeća okuplja ljubitelje glazbe iz svih krajeva Hrvatske, a i šire, i ove je godine ponudila bogat program koji je zadovoljio različite ukuse. Svaki dan festivala donosio je nešto novo – od rocka, tamburaške do pop i zabavne glazbe.
Osim uz koncerte, posjetitelji su mogli uživati i u bogatoj gastro ponudi naših ugostiteljskih objekata te kupiti neki od proizvoda koje su nudili brojni izlagači na svojim štandovima. Najmlađi su uživali u svom šarenilu i zabavi lunaparka koji je i ove godine stigao u naš grad. Bile su tu i brojne popratne aktivnosti u sklopu Zone umjetnosti i kulture koju su svojim aktivnostima upotpunili Dom kulture Nova Gradiška, Gradski muzej Nova Gradiška i Gradska knjižnica Nova Gradiška.
Posljednja večer festivala bila je posvećena onome što čini temelj identiteta ovog kraja – folkloru i tradiciji. Ove godine večer su započele domaće snage Tamburaški orkestar KUD-a Tamburica Staro Petrovo Selo i njihovi gosti. Nakon njih, već tradicionalno nastupio je Gradski orkestar Nova Gradiška uz goste i prijatelje. Večer je nastavljena uz koncert Stjepana Jeršeka Štefa, a kraj večeri donio je nastup TS Astal.
„Novogradiško glazbeno ljeto“ još je jednom potvrdilo svoj status jednog od najznačajnijih događanja u ovom kraju. Ova manifestacija promovira Novu Gradišku kao turističko i glazbeno središte, mjesto dobre zabave, druženja i gostoljubivosti.
Nakon četiri dana vrhunske zabave, s nestrpljenjem se već gleda prema sljedećem ljetu, kada će Nova Gradiška ponovno postati središte glazbenih zbivanja, a NG LJETO proslaviti svojih okruglih 30 godina!
izvor: radio NG
izvor: radio NG
