Da se u Sibinj na Fišijadu isplati doći i iz najudaljenijih krajeva Lijepe Naše, uživati u ribljim specijalitetima na sve načine i zabaviti se uz sjajne tamburaše – vidjelo se i ove druge srpanjske subote na tradicionalnoj 9. po redu Fišijadi u sibinjskom parku u kojemu se ponovno tražila porcija više bilo da je riječ o fiš paprikašu, pečenom šaranu ili pohanim šaranskim potkovama.
Više od tone i pol ribe pojelo se ove večeri u Sibinju: oko 1000 pola pečenih šarana, 300 kilograma prženih šaranskih potkova i 200 litara fiš paprikaša, besplatnog za sve. U jednom trenutku na otvorenoj vatri peklo se istodobno rekordnih 300 pola šarana. Kao rijetko igdje. A u angažmanu oko pripreme, pečenja, kuhanja i podjele građanima – 100 volontera – što ribiča iz UŠR Petnja, što nogometaša sibinjskog NK Mladost. Nitko nije ostao ni gladan ni žedan.
A u borbu s kotličima, ribom i umijećem kuhanja ribljeg paprikaša i ove se godine odazvalo 20-ak fiš majstora.
Posebnost sibinjske Fišijade je i u nagrađivanju čak pet najboljih fiševa. Nijanse su presudile i ove godine, pa je tročlana ocjenjivačka komisija u sastavu Ivica Primorac, Vinko Zubak i Zdravko Župan - odlučila da je petu nagradu zaslužio fiš Mladena Stipetića iz Brodskog Stupnika; četvrti je bio Josip Kitanović iz Velike Kopanice, treći pak također Kopančanin Ivan Sever. Drugu nagradu osvojio je mladi fiš majstor Tomislav Radičević iz Male Kopanice, a pobjednik je Josip Jurčić iz Brodskog Stupnika, s 45 bodova, samo bod više od drugoplasiranog Radičevića!

Valjalo je pobjedu i proslaviti, pa je dobra zabava u sibinjskome parku potrajala dugo uvečer, uz osječki Tamburaški sastav Kas
Josip Pavić, načelnik Općine Sibinj, zadovoljan je odazivom posjetitelja, što samo potvrđuje odličnu organizaciju i prepoznatljivu poziciju Sibinja na gastro i turističkoj karti Hrvatske. I nastavljaju istim ritmom; slijede tradicionalne manifestacije smotra folkora Odvoračka večer u Grižićima 29. srpnja, Kukuruzijada u Gornjim Andrijevcima 5. kolovoza i Čobanijada ponovno u sibinjskom parku, 19. kolovoza. Sve u sklopu 'Ljeta u općini Sibnj 2023.'.

