Sport

Visoka pobjeda Tomislava u Donjim Andrijevcima

U svojoj prvoj domaćoj utakmici u novoj sezoni Treće lige – istok nogometaši Tomislav u svojim Donjim Andrijevacima su sa visokih 6:1 nadigrali NAŠK iz Našica. Na taj način Tomislav je potvrdio pobjedu iz prošlog kola od 3:0 u Pleternici koji nakon ovog rezultata nije bila slučajna. Protiv ekipe koja je u prošloj sezoni završila na 3. mjestu momčad Bernarda Brnjića odigrala je odličnu utakmicu nakon koje je preuzela vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici.

Na otvaranju nove trećeligaške sezone u Donjim Andrijevcima nogometaši Tomislava odigrali su pred 500 gledatelja protiv NAŠK-a iz Našica odličnu utakmicu nakon koje su zabilježili visoku pobjedu sa 6:1. Konačni rezultat malo je i previsok s obzirom na sva događanja na terenu, dok su domaći bili vrlo učinkoviti te su sve prigode pretvorili u golove. Tko zna kako bi završila utakmica da je mladi 19.-to godišnji Alžirac Malik Habiz na početku susreta kod 0:0 postigao pogodak za Našičane. Ovako su domaći taj promašaj kaznili te su napunili gostujuću mrežu do vrha za drugu pobjedu iz dvije utakmice na početku nove sezone u koju su ušli kao novi klub u ovom natjecanju.

Nevjerojatno je što su gosti iz Našica promašili u 10. minuti kada je razigrani Alžirac Malik Habiz pogodio vratnicu od koje mu se lopta odbila, a on ju je poslao u praznu mrežu, međutim, na crti je domaći kapetan Bruno Tolić spasio siguran pogodak te je odbijenu loptu Habiz ponovno poslao točno u Tolića. Nakon toga u samo 3 minute nogometaši Bernarda Brnjića kaznili su taj promašaj za vodstvo od 2:0. Igrala se 18. minuta u kojoj je Ivan Dominković pred golom pronašao imenjaka mu Tunkovića, a ovaj je matirao Marija Banovića za vodstvo Tomislava od 1:0. Samo 3 minute nakon toga bilo je i 2:0 kada je raspoloženi Karlo Kokanović sve sam napravio za povećanje vodstva ekipe iz Donjih Andrijevaca. Najljepši potez na utakmici gledatelji su vidjeli u 33. minuti u kojoj je Stjepan Babić odličnom loptom uposlio Kokanovića koji se riješio svog čuvara, a onda je maestralnim potezom svladao vratara Banovića za 3:0. U završnici prvog poluvremena u 40. minuti Našičani su smanjili na 3:1. Neodlučnost u obrani Tomislava kaznio je uz Marina Kuzminskog ponajbolji igrač gostiju mladi Alžirac Malik Habiz koji je pogodio za 3:1 te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. Prvi su se u nastavku u velikoj prigodi našli gosti preko Marka Kirckbauera koji je mogao smanjiti na 3:2, međutim, domaći vratar Luka Ličanin dobrom intervencijom spasio je svoju mrežu. Kao i u prvom poluvremenu i u drugom su igrači Bernarda Brnjića u samo 3 minute postigli 2 brza gola za konačno rješenje ove učinkovite utakmice. Igrala se 53. minuta u kojoj je posljednje pojačanje Tomislava iz Marsonije mladi David Radman osvojio loptu te je proigrao Ivana Tunukovića koji je svojim drugim golom na utakmici povećao vodstvo svoje ekipe na 4:1. Nije dugo trebalo, samo 3 minute da domaći dođu i do 5. pogotka. Dogodilo se to u 56. minuti u kojoj je Dario Sivonjić u svom kaznenom prostoru srušio Tunukovića, a vrlo dobri sudac Ivan Vučemilović – Šimunović iz Višnjevca pokazao je na najstrožu kaznu. Siguran realizator s 11 metara bio je Karlo Kokanović koji je tako postigao svoj hat – trick za 4. gol u sezoni i epitet najboljeg strijelca lige. Niti kod 5:1 igrači Bernarda Branjića nisu stali, već su u 69. minuti postigli i 6. pogodak. Nakon lijepe akcije i ubačaja Davida Radmana lopta se od gostujućeg stopera Mateja Jovića odbila u mrežu za 6:1. Tada su nogometaši Tomislava stali te su se zadovoljili s visokim vodstvom, dok je NAŠK 2 puta preko Kuzminskog, pa Kirckbuera i 2 puta preko Habiza bio u prigodama ublažiti poraz, međutim, Luka Ličanin na golu sastava iz Donjih Andrijevaca pokazao je kvalitete te je ostalo 6:1 za domaće.

Tako momčad iz Donjih Andrijevaca nakon prva 2 kola ima 6 bodova i gol razliku od 9:1 za vodeću poziciju na trećeligaškom istoku. U slijedećem kolu nogometaše Tomislava očekuje gostovanje u Ivankovu kod Bedema.