Leo Marasović, Hrvat koji živi u Kanadi, uključio se u prikupljanje pomoći za Noru Šitum te prikupio 5280 kanadskih dolara, u kunskoj protuvrijednosti 29.701,65 kuna, a taj su novac, prema presudi Općinskog suda u Slavonskom Brodu, supružnici Siladi upotrijebili za poslovanje Radija Psunj, piše index.hr.
Željko Siladi u nepravomoćnoj presudi proglašen je krivim i dobio je kaznu zatvora u trajanju od osam mjeseci, odnosno 2 godine uvjetno, što znači da ako ne počini novo kazneno djelo u naredne dvije godine, ne mora u zatvor.
Njegova supruga Đurđa Siladi osuđena je pak na osam mjeseci zatvora. Ona nije dobila uvjetnu, nego će po pravomoćnosti presude morati u zatvor. Ovo joj nije prva presuda jer je već bila na uvjetnoj kazni zatvora zbog počinjenja kaznenog djela protiv gospodarstva, utaje poreza i carine. Predstavljala se kao glasnogovornica udruge Hrabro dijete.
Ona je javnosti poznata po tome što se tijekom humanitarne akcije za Noru Šitum predstavljala kao glasnogovornica udruge Hrabro dijete koja je organizirala akciju prikupljanja pomoći za Noru.
U presudi Općinskog suda u Slavonskom Brodu koju je Index dobio od spomenutog suda stoji: "I.optuženi Željko Siladi, vlasnik trgovačkog društva Radio Psunj d.o.o. te II. optužena Đurđa Siladi, zaposlena u trgovačkom društvu Radio Psunj d.o.o., krivi su što su u razdoblju od 9. veljače 2013. godine do 19. studenog 2013. godine u Novoj Gradiški zajednički i prema prethodnom dogovoru I. optuženi Željko Siladi kao direktor Radio Psunj d.o.o. i II. optužena Đurđa Siladi kao glavna i odgovorna urednica Radio Psunj d.o.o., nakon što se Radio Psunj d.o.o. uključio u promidžbu humanitarne akcije "Nora fora - Hrabro dijete strašni lav" koju je provodila Udruga Hrabro dijete iz Nove Gradiške za prikupljanje novca potrebitog za liječenje maloljetne Nore Šitum u inozemstvu, u nakani da pribave nepripadnu imovinsku korist tom trgovačkom društvu, II. optužena Đurđa Siladi putem e-maila kontaktirala je Lea Marasovića iz Kanade, koji je sredstva u iznosu od 5.280,00 CAD htio uplatiti za liječenje mlt. Nore Šitum, te zatražila od istoga da navedeni iznos umjesto na račun udruge Hrabro dijete, uplati na račun Radio Psunja d.o.o., te je isti dan 19. veljače 2013. godine navedeni iznos u kunskoj protuvrijednosti 29.701,65 kuna uplatio za primatelja i korisnika udruge Hrabro dijete na žiro-račun Radio Psunja d.o.o. i navedena sredstva uporabili za poslovanje navedenog trgovačkog društva, čime su pribavili imovinsku korist Radio Psunju d.o.o. u ukupnom iznosu 29.701,65 kuna.
Više pročitajte na index.hr.
