Sport

ŽKK „BROD NA SAVI“ - ŽKK „FSV“ (RIJEKA) 80 : 56

ŽKK „BROD NA SAVI“ - ŽKK „FSV“ (RIJEKA)  80 : 56

Do svoje druge uzastopne domaće pobjede došle su košarkašice Broda na Savi koje su u 9. kolu Premijer lige s 80:56 nadigrale FSV iz Rijeke. Gošće su prije ogleda s Brođankama imale samo jednu pobjedu i to na svom parketu protiv Splita, dok im je poraz od Broda na Savi 8. u ovoj sezoni. Očito će se Riječanke sa Splitom i Orkom iz Zagreba boriti za ostankom u ligi, dok Brod na Savi zajedno sa Šibenikom, Pulom i Plamen Požegom očekuje borba za 6. mjesto. Protiv FSV-a djevojke trenera Dražena Rimarčuka dominirale su od početka te su na kraju zabilježile uvjerljivu pobjedu koja je 3. u ovoj sezoni.

Samo u prvih 5 minuta bilo je izjednačeno pa su tako košarkašice Broda na Savi imale 6:4, da bi prva četvrtina završila s 15:11 u njihovu korist. Kako je utakmica odmicala, tako su Brođanke polako povećavale svoju razliku koja je do poluvremena narasla na 37:23. Niti tu djevojke Dražena Rimarčuka nisu stale, već su nastavile s tricama puniti koš Riječanki. Treći period završio je sa 62:38, dok su malo kasnije Brođanke košem Petre Šimunić u 34. minuti došle do najvećih +32 koša prednosti za 74:42. Do kraja utakmice gošće iz Rijeke uspjele su malo ublažiti poraz na konačnih 80:56. U sastavu Broda na Savi je Shannon White postigla 18 koševa, dok je imala i 12 skokova. Uz nju je Petra Šimunić ubacila 17, a Edita Poljac 11 poena. Premda Jelena Zorić nije bila raspoložena u napadu, vrijedi izdvojiti njenih 9 skokova i 8 dodavanja. Od mlađih igračica Andrea Stanković je postigla 9, a Lorena Fonović i Fiona Princip svaka po 8 koševa.

Kod riječkog FSV-a je Laura Bašek postigla 12, a Josipa Tuftan i Dorotea Laljek svaka po 11 koševa.