Vinogorac iz Brodskog Vinogorja vraća se u Prvu Županijsku ligu

U prošlom pretposljednjem kolu poznat je prvak Druge ŽNL skupina B koju mnogi smatraju za najjačom od sve četiri.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 31.05.2021

U jakoj konkurenciji klubova iz: Brodskog Varoša, Jelasa, Ruščice i Zadubravlja do naslova je došao Vinogorac iz Brodskog Vinogorja koji se tako nakon nekoliko godina vraća u Prvu Županijsku ligu. Za njih je posljednje kolo i gostovanje u Donjoj Bebrini kod domaće Mladosti bio oproštaj od ove lige.

Utakmicu bez imperativa odigrali su u Donjoj Bebrini nogometaši domaće Mladosti i gostujućeg Vinogorca, novog prvaka skupine B Druge Županijske lige. Bio je to vrlo sadržajan susret uz nekoliko preokreta jedne i druge momčadi, da bi na kraju pobjeda s 5:3 pripala Zelenima iz Brodskog Vinogorja. Vrlo dobar teren i ugodno vrijeme za igru bili su razlogom da su obje momčadi bile raspoložene za igru. Domaći su željeli biti drugi klub u ligi koji je novom županijskom prvoligašu nanio poraz, a uz to bi s mogućom pobjedom  ovu sezonu završili na 6. mjestu. U tome nisu uspjeli nakon što su poraženi od vodećeg Vinogorca koji je tako upisao 16. pobjedu u ovoj sezoni.

Za momčad Marija Ćubela puno važnija bila je domaća utakmica u prošlom kolu i pobjeda protiv Graničara iz Brodskog Varoša koja im je omogućila da u Donju Bebrinu dođu samo odigrati jer su ranije osigurali naslov. Naravno i od povjerenika lige Marka Čanića primiti perhar i medalje za osvojen naslov prvaka.

Već u 5. minuti prvi strijelac lige Josip Opačak na dodavanje Vladimira Hajnala doveo je Vinogorac u vodstvo svojim 24. golom u ovoj sezoni. Samo 5 minuta kasnije Tvrtko Čengić uzeo je loptu neopreznom Davoru Blaževcu, ali nije pogodio za 2:0. Zato jesu domaćini na drugoj strani i to u 17. minuti kada je Toni Damičević uposlio Josipa Leovića, a ovaj je odlično prošao kroz obranu Vinogorca i onda svladao Ivana Štimca za 1:1. Taj pogodak itekako je podigao domaću Mladost iz Donje Bebrine koja je očito iskoristila opuštanje u gostujućoj obrani. Sve je kulminiralo u 21. minuti kada je Mirko Vučković dao loptu Toniju Damičeviću, a ovaj je iskoristio istrčavanje Štimca te ga prebacio za 2:1 vodstvo Mladosti. Momčad Marka Barišića tu nije stala već je u 41. minuti postigla i treći pogodak kada je Dražen Belajić na drugoj vratnici poslao dobru loptu Josipu Leoviću koji svojim drugim golom na utakmici podiže vodstvo ekipe iz Donje Bebrine na 3:1 za kraj zanimljivog prvog poluvremena. Ako je domaćin u prvih 45. minuta od 0:1 napravio preokret za 3:1 u nastavku je Vinogorac negativan rezultat okrenuo u svoje vodstvo s 5:3. Ključan je bio ulazak u igru Marija Ćubela koji je u 54. minuti ubacio iz kornera za Lukasa Kovačevića koji je smanjio na 3:2. Mogao je Ćubel u 71. minuti poravnati na 3:3, ali je njegov udarac završio na vratnici. Vidjelo se da domaćin pada, dok se gosti dižu u igri te je u 73. minuti Davor Blaževac pred svojim golom srušio Davida Dorića za kazneni udarac koji je dosudio Davor Jozić. Siguran izvođač bio je Kovačević koji je tako svojim drugim golom na utakmici poravnao na 3:3. Ako je Ćubel svojim ulaskom u igru donio prevagu slično je u 79. minuti učinio Petar Ćorluka kojeg je dobro proigrao Dorić, a pričuvni napadač Vinogorca je svoju ekipe doveo u vodstvo sa 4:3. Sve je u 82. minuti potvrdio Ćubel koji je dobio loptu od Luke Jelića i onda pogodio za konačnu pobjedu Vinogorca s 5:3 u Donjoj Bebrini protiv domaće Mladosti.

Tako će se od sljedeće sezone nogometaši Vinogorca nakon 23 godine ponovno naći u Prvoj Županijskoj ligi, ovoga puta u skupini istok u koju ulaze zajedno s još jednim povratnikom u ovo natjecanje - Gundincima.