Važna pobjeda odbojkaša Marsonije protiv Rijeke

Nakon Zadra odbojkaši Marsonije zabilježili su drugu uzastopnu pobjedu na domaćem terenu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 03.03.2021

Naime, u utakmici 19. kola Superlige Brođani su na Vijušu s 3:1 svladali Rijeku koja je u posljednje vrijeme malo promjenila izgled svoje ekipe. S druge sastav trenera Milenka Lubine upisao je važne bodove i to prve protiv jedne momčadi iz sredine poretka.

Znalo se da će odbojkaši Marsonije protiv klubova iz donjeg dijela tablice: Zadra, Siska i Rovinja tražiti pobjede jer to su momčadi koje su po kvaliteti u rangu s njima. Svaki uspjeh protiv ekipa iz vrha ili sredine poretka predstavljao bi bonus, a to se upravo dogodilo Brođanima koji su s 3:1 u vrlo zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici bili bolji od Rijeke. Još je u ovom susretu trener Lubina kao i puno puta do sada dao prigodu najmlađima Dugandžiću i Pejanoviću koji su ju iskoristili. Oni su na taj način opravdali poziv u reprezentaciju Hrvatske do 17 godina. Ovo je po prvi puta u povijesti mladog kluba da su 2 njihova  igrača dobila poziv u jednu od reprezentacija.

U utakmicu je bolje ušla Rijeka koja je u 1. setu imala sigurno vodstvo od početka koje je stalno raslo do najvećih 14:7, a onda su domaći počeli igrati. Polako su stizali razliku i prvi put dolaze do poravnanja na 15:15, a ubrzo i do prvog vodstva na utakmici za 16:15. Tu su odbojkaši Marsonije napravili ključnu seriju od 8:0 koja ima je osigurala mirnu završnicu za dobivanje prvog seta s 25:20. Drugi set ponovno bolje otvaraju Riječani koji imaju stalno vodstvo koje nije bilo veće od 3 poena. U cijelom setu Marsonia niti jednom nije bila u vodstvu, dok je 9 puta došla do poravnanja, ali je drugi set s 25:23 pripao gostima iz Rijeke za 1:1 u setovima. Treći set se u početku igra izjednačeno s tim da Brođani imaju malu prednost da bi se kod 17:15 serijom od 6 poena odvojili na 23:15 i tu praktički dobili set s konačnih 25:17. Tako je momčad trenera Milenka Lubine povela s 2:1 u setovima, dok se u 4. setu ponovno igra izjednačeno na obje strane. Cijelo vrijeme ekipe su se izmjenjivale u vodstvima, dok niti jedna nije imala prednost veću od 2 poena. U samoj završnici Riječani su kod 24:23 imali set loptu, ali ju nisu iskoristili, da bi Marsonia napravila preokret te s 3 uzastopna poena došla do 26:24 što je značilo njihovu ukupnu pobjedu s 3:1 protiv dobrih gostiju s Kvarnera.

Tako su odbojkaši Marsonije protiv Rijeke zabilježili 5. pobjedu u sezoni s kojom se nalaze na 8. mjestu sa 14 bodova. Ispred njih su upravo Riječani koji imaju pobjedu i 4 boda više, ali i utakmicu manje. U slijedećem kolu Brođani će na gostovanje u Rovinj koji se nalazi na posljednjem mjestu sa samo jednim uspjehom.

Ćosić: Slijedimo njegov nauk i promičemo njegove ideje na nove i mlade generacije

Od ponedjeljka popuštanje epidemioloških mjera u županiji, učenici se vraćaju u školske klupe

Stručni studij Drvne tehnologije upisuje drugu generaciju studenata u Vinkovcima

Ana Lujić putnik na Europsko prvenstvo

Otkrivene brončane ploče s imenima Ane Titlić i Kornelije Kvesić

Više od 200 sportaša iz 14 klubova na međunarodnoj regati KKK Marsonia

Mazatori odlični organizatori Prvenstva Hrvatske u supersprint duatlonu, Dejan Radanac i Ines Jozić najbolji među Brođanima