Uvjerljiva igra i pobjeda Marsonije nad Slogom

Nakon Županijskog derbija u prošlom kolu u Oriovcu, nogometaši Marsonije u 32. dionici na trećeligaškom istoku sada su na svom stadionu ugostili još jedan klub iz Brodsko – posavske županije – Slogu iz Nove Gradiške.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 03.06.2021

Gosti su došli po bod koji bi im 2 kola prije kraja osigurao ostanak u ligi, dok su Brođani sigurni na 3. poziciji i igraju bez imperativa. Na kraju je Marsonia nakon dobre igre s 2:0 zabilježila pobjedu, dok će Sloga svoj bod za ostanak tražiti u sljedećem kolu u Novoj Gradiški.

U utakmici između Marsonije i novogradiške Sloge oba kluba nisu nastupila u svojim najboljim postavama. Više je bila oslabljena domaća momčad u kojoj nije bilo: Čanića, Mišića, Bundavice, Memovića, Sivrića, Bungića, Matoševića te dvojice mladih igrača Brkića i Stojanovića. Zato je prigodu po prvi put ove sezone u prvoj postavi dobio mladi Leon Andrić koji će u listopadu napuniti 18. godina. S druge strane kod ekipe iz Nove Gradiške nije bilo: Vlaovića, Balunovića, Kotarskog i Lanusovića, međutim, očito je domaća utakmica u prošlom kolu protiv Slavije iz Pleternice na igračima Sloge ostavila traga. Marsonia je bila bolja te je sasvim zasluženo s 2:0 upisala nove bodove.

Prvu prijetnju imali su gosti u 4. minuti iz prekida preko Jakova Medvedovića koji nije bio precizan. Samo minutu poslije na drugoj strani Marsonia iz prve prave akcije na utakmici postiže pogodak za vodstvo od 1:0 kada je Mirza Jašarevića lijepo uposlio Marija Bačića koji je upisao svoj 12. gol u ovoj sezoni. Nakon toga Brođani su bolji te imaju inicijativu i nekoliko udaraca koji nisu ozbiljnije ugrozili mladog Lovru De Villu na golu Sloge. Kada bi ga domaći i svladali kao što je to bio slučaj u 38. minuti kada je šutirao Dario Živić, onda bi ga spasili njegovi suigrači kao u ovoj situaciji Karlo Fischer koji je sa crte spasio pogodak za 2:0. Imao je De Villa i sreće u 45. minuti nakon dobre polukontre Marsonije koja je krenula od Živića, a nastavio ju Bačić koji je sada vratio asistenciju Jašareviću, a ovaj je promašio nemoguće. U drugom poluvremenu u 53. minuti Sloga je imala najbolju prigodu na utakmici za poravnanje. Marino Marjanović u dobroj poziciji vidio je svog prezimenjaka Tomislava, a najbolji strijelac Sloge ostao je na 18 golova u ovoj sezoni nakon što je uzdrmao gredu. Samo dvije minute nakon toga slijedi kazna i riješenje utakmice. Igrala se 55. minuta kada je bivši igrač Sloge Ivan Benić proigrao Jašarevića koji je upisao svoju drugu asistenciju na utakmici za strijelca Silvija Mihića koji 4. golom u prvenstvu podiže na 2:0. Domaći nakon toga nisu stali, već su i dalje napadali i tražili treći pogodak, pa je tako De Villa obranio dobar udarac Domagoju Đurkoviću u 65. minuti. Imala je razigrana momčad Braslava Ostojića pregršt lijepih poteza, pa se tako i mladi Emir Puzić u 77. minuti nakon dodavanja Karla Kokanovića našao u prigodi, ali je mladi vratar Sloge pokazao neospornu kvalitetu. Uz Benića u Slogi je igrao i Silvio Mihić te je baš on u 81. minuti lijepo šutirao na kratko dodavanje Balentovića, ali je De Villa još bolje obranio. Do kraja su mladom vrataru Sloge još zaprijetili: razgirani Kokanović i vrlo dobri Puzić te Luka Garić, ali je ostalo 2:0 u korist Marsonije protiv neuvjerljive Sloge iz Nove Gradiške.

Tako je Marsonia zabilježila 18. pobjedu u sezoni, dok je Sloga doživjela 17. poraz. Slijedeće pretposljednje kolo igra se u nedjelju, 6. lipnja i u njemu sastavu iz Nove Gradiške na svom terenu protiv Graničara iz Županje treba najmanje bod za ostankom u ligi. Marsonia će također u nedjelju na gostovanje u Valpovo kod još jednog kluba koji se bori za ostankom u ligi - Valpovke.

Čuvajte se vrućine, usred smo toplinskog vala

Pleterničanka Ana Baketarić pobjednica Zlatnog glasa zlatne doline, požeški TS Paori osvojili publiku