Slobodnica slavila nad Budainka Kolonijom u prvoj kvalifikacijskoj utakmici

Prema svim najavama utakmica kvalifikacija za ulazak u MŽNL Brod / Požega između Budainka Kolonije i Slobodnice ispunila je sva očekivanja.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 13.06.2021

Naime, jedna i druga momčad pokušavale su se vratiti iz minusa u kojem su bile, da bi u tome uspješnija bila Slobodnica koja je s 3:2 došla do pobjede. Osim tih 5 golova bilo je još nekoliko propuštenih prigoda na obje strane.

Utakmica kvalifikacija za ulazak u MŽNL Brod / Požega između Budainka Kolonije i Slobodnice bila je više nego zanimljiva, ali i kvalitetna. Pobjeda je na kraju s 3:2 pripala gostima iz Slobodnice koji su na taj način napravili mali korak prema ulasku u viši rang. Gledajući svih 90 minuta, obje ekipe pokazale su da su zasluženo postale prvaci svojih skupina u Prvim Županijskim ligama. Domaći su bili oslabljeni za neigranje 2 igrača iz udarne postave stopera Franje Nižića i veznog Damira Radmana, dok im se već u 6. minuti ozlijedio Šimo Mijić umjesto kojeg je ušao Matej Bardak. S druge strane Slobodnica je bila u svojoj najboljoj postavi koja je dobila samo prvi čin, dok onaj završni slijedi ove subote u zapadnom predgrađu Slavonskog Broda.

Počelo je s nekoliko stidljivih pokušaja jednih i drugih, a onda su gosti u 10. minuti mogli do vodstva nakon akcije Vinkovića i Lovića, međutim, tek što je ušao u igru umjesto ozlijeđenog Šime Mijića sa crte je očistio Matej Bardak. U svojoj prvoj pravoj akciji Budainka Kolonija došla je do vodstva. Igrala se 16. minuta kada je Stipo Gavranić bio dodavač za najboljeg strijelca domaćih Josipa Furjanića koji je precizan za 1:0. Nakon toga gosti prijete i pokušavaju doći do poravnanja, pa su imali nekoliko udaraca preko svoja 3 isturena napadača. Silvija Velića, Vlade Lasića i Luke Panijana, međutim, rezultat od 1:0 u korist domaćih nije se mijenjao. Imao je u 27. minuti za Budainka Koloniju udarac iz slobodnjaka Gavranić, ali je šutirao malo iznad gola. Dugo će domaći pamtiti 33. minutu u kojoj su mogli otići na 2:0 i tko zna u kojem bi smjeru otišla utakmica da je Matej Bardak kaznio pogrešku gostujućeg vratara Vukotića. Ovako je taj promašaj kaznila Slobodnica koja je u samo dvije minute napravila preokret za svoje vodstvo. Prvo je pogrešku u domaćoj obrani u 35. minuti iskoristio Vlado Lasić koji je zabio za 1:1, dok je momčad Darka Vrljića ubrzo postigla i drugi pogodak. Igrala se 37. minuta u kojoj se pred golom Budainka Kolonije stvorila gužva u kojoj je nakon akcije Lasića, lopta došla do Silvija Velića koji je matirao Tomislava Kovačevića za 1:2. Domaći su nakon toga očito bili u šoku, pa je tako u 40. minuti Lasiću poništen pogodak zbog zaleđa, a onda je Budainka Kolonija u 43. minuti mogla do poravnanja. Naime, strijelcu vodećeg gola za domaće Furjaniću prvi udarac odlično je obranio Vukotić koji je odbio loptu, a onda je vratar Slobodnice zaustavio i drugi pokušaj Furjanića. Što tada nije uspjelo domaćima, dogodilo se u 48. minuti kada je ponovno Gavranić poslao upotrebljivu loptu u kazneni prostor Slobodnice u kojem je lopta dirala gostujućeg kapetana Tomislava Bazinu od kojeg je završila u mreži za 2:2. Nakon toga redaju se udarci Brnjića za goste i Furjanića za domaće, dok je u 76. minuti za Slobodnicu pokušao i Panijan nakon ubačaja Lasića, ali je Kovačević to obranio. Samo 2. minute nakon toga ponovno je Panijan u dobroj situaciji za pogodak, ali Kovačević brani i slijedi kontra nakon koje Furjanić nije uspio postići svoj drugi pogodak za novi preokret na utakmici. Ovako je Slobodnica u 82. minuti došla do pobjedonosnog gola kada je Antonio Vinković proigrao Silvija Velića koji je još jednom precizan za konačnu pobjedu gostiju na Budainci s 3:2.

Kvalifikacijske utakmice još jednom su pokazale koliko su zanimljive, dok treba pohvaliti jedne i druge koji su bili vrlo fer i korektni premda je ulog velik za oba kluba. Na žalost samo jedna ekipa može u viši rang, a tko će to biti saznat ćemo u subotu, 19. lipnja od 18 sati u Slobodnici u kojoj se igra uzvrat.