Slavonac iz Bukovlja slavio nad Đakovo Croatijom

Nakon domaćih poraza od Marsonije i Vuteks Sloge za nogometaše Slavonca iz Bukovlja domaća utakmica 22. kola u Trećoj ligi istok protiv Đakovo Croatije bila je treća ovog proljeća na domaćem terenu. Ujedno je to bilo i daleko najbolje izdanje momčadi trenera Marija Petrovića koja je na kraju s 1:0 došla do za njih velike pobjede.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 11.04.2021

Protiv trećeplasirane Đakovo Croatije nogometaši Slavonca u svom Bukovlju odigrali su svakako najbolju utakmice u ovoj sezoni na trećeligaškom istoku. Crveni su posljednji na ljestvici i svaki im je bod dobar, pa bi prije utakmice protiv jakog protivnika iz Đakova prihvatili i bod. Međutim, gledajući svih 90. minuta momčad Marija Petrovića bila je bolja te je više nego zasluženo došla do sva 3 boda koji za njih život znače. Đakovčani svojom igrom nisu opravdali 3. mjesto na ljestvici te su još i dobro prošli s obzirom da su domaći u završnici propustili realizirati dvije velike prigode.

Do vodstva je prva mogla Đakovo Croatia u 9. minuti kada je Fabijan  Petričević dobio loptu od Ljubana Ivića, ali je domaći vratar Juraj Barukčić sjajno obranio i sačuvao svoju mrežu. Tko zna u kakvom bi smjeru otišla utakmica da su u ovoj situaciji gosti došli do vodstva. Prvu pravu prijetnju Slavonac je imao u 26. minuti preko Dragan Sremca kojeg je proigrao Danijel Martić, međutim, na golu Đakovčana dobro je postavljen Domagoj Jukić. Novi pokušaj imao je za goste ponovno Petričević u 28. minuti, međutim, Barukčić čuva bliži kut i svoja vrata. U završnici prvog poluvremena pokušao je za Đakovo Croatiju i Mihael Pongračić, ali je domaći vratar i dalje siguran te se s 0:0 otišlo na poluvrijeme. Kod Crvenih iz Bukovlja od početka je bila prisutna velika želja, htjenje i borbenost te su dobro stajali na terenu. Nedostajala je samo završnica jer je sve drugo u njihovoj igri bilo jako dobro. Do zasluženog vodstva domaći dolaze u 57. minuti kada je Tomislav Roso ubacio s desne strane, a pred golom je Matej Gačić točan te je svojim 3. golom u sezoni Slavoncu donio toliko željenih 1:0. Očito je taj pogodak šokirao goste iz Đakova koji se nisu niti snašli, a Sremac se nakon dodavanja Špoljara našao u velikoj prigodi iz koje je bilo teže promašiti nego pogoditi što se baš i dogodilo. Nešto kasnije u 75. minuti momčad iz Bukovlja imala je novu veliku prigodu ovoga puta preko svog kapetana Josipa Padrića koji je dobio dobru loptu od Marka Družića, ali se niti on kao i prethodno Sremac nije najbolje snašao. Domaći ljubitelji nogometa strahovali su da Đakovo Croatia ne kazni te promašaje, ali na njihovu sreću to se nije dogodilo te je ostalo 1:0 u korist Slavonca iz Bukovlja.

Za nogometaše Slavonca iz Bukovlja ovo je bila 5 pobjeda u ovoj sezoni s kojom su malo uhvatili klubove iz donjeg dijela tablice. Međutim, za njih je daleko važnije da ukoliko nastave s igrama kao protiv Đakovo Croatije realno se mogu nadati ostanku u ligi.