Sjajni Enis Seferović nokautirao Posavinu

U prvoj utakmici kvalifikacija gotovo da je odlučen novi sudionik MŽNL Brod / Požega.

Autor: Brodportal | Datum objave: 12.06.2022

Naime, u Velikoj Kopanici je gostujući Psunj Sokol iz Okučana ostvario veliku prednost od 6:2 te je na pragu ulaska u viši rang. Sama utakmica bila je pravi praznik nogometa u Velikoj Kopanici pred 500 gledatelja koji su vidjeli čak 8 golova što je puno za kvalifikacijske utakmice koje su u pravilu tvrde i s malo dobrog nogometa.

U prvoj utakmici kvalifikacija za popunom Međužupanijske lige Brod / Požega nogometaši Psunj Sokola iz Okučana nadigrali su sa 6:2 domaću Posavinu iz Velikoj Kopanici. Uz odličan teren i ugodno vrijeme te veliki broj gledatelja igrao se dobar nogomet. Pogotovo od strane gostiju koji su pokazali kvalitetu više te su u pravo vrijeme postigli golove koji su šokirali i sputale domaće. Borila se Posavina ne bi li stigla rezultat te su čak mogli i smanjiti na 4:3, ali su se gosti iz Okučana uspjeli obraniti te zabiti na drugoj strani. Gledajući svih 90 minuta možda je pobjeda Psunj Sokola malo i previsoka, ali je sasvim zaslužena te je momčad Antuna Orešića sve pogreške domaće obrane znala kazniti i pretvoriti u golove.

Već u 4. minutu mladi 21. godišnji Enis Seferović šokirao je domaće golom iz udaljenosti kada je super precizno pogodio pokraj Davora Dragovana za 0:1. Vidjelo se nakon toga da je Posavina teško pronalazila igru kako bi ugrozila gostujući gol, a onda je sjajni Enis Seferović u 23. minuti ponovno izveo malu minijaturu. Naime, u slalomu je prošao nekoliko igrača i onda je izvan kaznenog prostora svojom ubojitom ljevicom po drugi puta pogodio za 0:2. Gosti iz Okučana u drugom dijelu prvog poluvremena malo su popustili očito zadovoljni vodstvo od 2 gola razlike što su Zeleni iskoristili te su imali nekoliko dobrih situacija da bi jednu od njih pretvorili u pogodak. Igrala se 45. minuta kada je Krunoslav Knežević proigrao pred golom Sebastijana Petričevića koji je svladao Mihaela Jugovića za smanjenje rezultata na 2:1. Ponadali su se domaći stizanju rezultata u drugom poluvremenu jer su u pravo vrijeme dali gol, ali tako nije mislio briljantni Enis Seferović. On je već u slijedećem napadu ponovno bio precizan te je za 45. minuta postigao 3 jako lijepa gola za velikih 3:1, dok za njega domaći nisu imali riješenja. Nije dugo trebalo, samo 7 minuta nogometašima Psunj Sokola da u drugom poluvremenu odu i na 4:1. Učinio je to u 52. minuti Krešo Grbić nakon ubačaja Anela Mašića. Mogao je Grbić samo 5 minuta kasnije podići prednost ekipe iz Okučana i na 5:1, ali je na dodavanje Matije Filipovića šutirao preko gola. Kazna za taj promašaj stigla je na drugoj strani kada je u 70. minuti najbolji domaći strijelac Ivan Jularić nakon ubačaja Darka Vevereca smanjio na 4:2. Taj pogodak malo je vratio nadu Zelenima koji su još više stisnuli goste, a onda je Jularić u 75. minuti dobro reagirao pred golom i kada su svi očekivali smanjenje rezultata na 4:3 s gol crte siguran pogodak spasio je Luka Blažević. Prazan prostor u obrani koji su domaći ostavili ne bi li smanjili rezultat iskoristio je u 83. minuti Armin Abazi koji je dobio dobru loptu od Marka Barišića i onda je precizno pogodio kut nemoćnog Davora Dragovana za 2:5. Tu nogometaši Psunj Sokola nisu stali već su u 90. minuti postigli i 6. pogodak kada je akcija krenula od Marka Barišića, dok je vrlo dobri Senad Bajrić proigrao strijelca Sašu Stijepića za konačnu pobjedu gostiju iz Okučana u Velikoj Kopanici nad Posavinom s uvjerljivih 6:2.

Sama utakmica bila je vrlo fer i korektna premda je bilo puno borbenosti na obje strane. Sudac Filip Cindrić iz Nove Kapele sve te prekršaje sankcionirao je žutim kartonima. Uzvratna utakmica igra se ove subote u Okučanima i trebalo bi se dogoditi pravo malo sportsko čudo da Posavina iz Velike Kopanice stigne 4 gola koja je ekipa iz Okučanima ostvarila u prvoj utakmici.