Sigurna pobjeda nogometaša Tomislava u Donjim Andrijevcima

Nekoliko je zanimljivih utakmica bilo u ovom 5. kolu u Međužupanijskoj ligi Brod / Požega, dok se među njih ubraja i susret u Donjim Andrijevcima između domaćeg Tomislava i gostujućeg Slavonca iz Nove Kapele.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 26.09.2022

Prije međusobnog ogleda drugoplasirani Tomislav imao je 2 boda više u odnosu na Zelene iz Nove Kapele, dok se ta razlika nakon utakmice povećala na 5 bodova budući su domaći zabilježili pobjedu s 3:1.

Utakmicu 5. kola u Međužupanijskoj ligi Brod / Požega u Donjim Andrijevcima domaći Tomislav i gostujući Slavonac iz Nove Kapele dočekali su s ne baš dobrim rezultatima u prošlom kolu. Momčad Ivana Pavkovića poražena je u Oprisavcima, dok Slavonac Milana Tomljenovića na domaćem terenu nije svladao Psunj Sokol iz Okučana. Još su Zeleni kolo prije također poraženi u Oprisavcima tako da su bodovi trebali jednima i drugima. Pogotovo što su im ambicije gornji dio na prvenstvenoj ljestvici. Na kraju su do zaslužene pobjede došli nogometaši Tomislava s 3:1, dok su i gosti iz Nove Kapele imali svojih prigoda.

Prvi se u prigodi za domaće u 3. minuti našao najbolji strijelac Tomislava Ivan Tunuković koji je nakon što mu je loptu glavom poslao Ilija Tukara, on također glavom iz dobre pozicije prebacio okvir gola. Bio je to uvod u vodstvo domaćih koje se dogodilo u 7. minuti. Proradila je đakovačka veza, pa je tako Igor Bešlić uposlio Tomislava Bliznaca koji svoju momčad dovodi u vodstvo od 1:0. Nakon toga nije bilo puno uzbuđenja pred oba gola, a onda u 25. minuti Tunuković nije iskoristio pogrešku gostiju nakon koje se sjurio prema vrataru Alena Leistu, ali je šutirao malo pokraj njegove lijeve vratnice. Mogao je Bliznac u 38. minuti udvostručiti prednost svojoj ekipi, ali nakon dodavanja Karla Kokanovića nije bio dovoljno precizan. Drugi Đakovčanin u sastavu ekipe iz Donjih Andrijevaca Igor Bešlić u 42. minuti našao se sam ispred Leista koji mu je obranio čisti zicer te se s 1:0 u korist domaćeg Tomislav otišlo na poluvrijeme. Nastavak utakmice bio je puno sadržajniji, dok je Slavonac u 48. minuti preko Dragana Sremca imao matnu situaciju za 1:1, međutim, gostujući napadač nije se dobro snašao te je propustio veliku prigodu za poravnanje. Isti igrač malo kasnije u 57. minuti našao se u novoj prigodi, ali niti ovoga puta nije uspio ugroziti domaćeg vratara Marija Jagnjića. Te promašaje Sremca mogao je u 58. minuti kazniti odlični Tomislav Bliznac koji je nakon dodavanja Tunukovića pogodio vratnicu. Nešto više za Zelene iz Nove Kapele mogao je u 62. minuti učiniti Valentino Podobnik, međutim, iz slobodnog udarca šutirao je u dobro postavljenog Jagnjića. Kako bi domaći malo odahnuli zasluge idu najboljem strijelcu domaćih Tunukoviću koji je u 66. minuti zabio za 2:0 nakon što ga je proigrao strijelac prvog gola Bliznac. Međutim, da se momčad Ivana Pavkovića ne bi previše opustila pobrinuo se Nemanja Prodanović koji je u 71. minuti iz slobodnog udarca smanjio na 2:1 nakon što je prebacio zid, dok se lopta od grede odbila iza gol crte. Bio je to tračak nade za goste iz Nove Kapele koji su samo 2. minute nakon toga zbog drugog žutog kartona ostali bez Ivana Ivanagića. Vrlo brzo u 76. minuti brojčanu prednost nogometaši Tomislava materijalizirali su i to u akciji koju je pokrenuo najbolji igrač utakmice Tomislav Bliznac. On je na drugoj strani uposlio Kokanovića, a ovaj je nesebično vratio u sredinu za Tunukovića koji je neumoljiv za svoj 8. gol u sezoni i mirnih 3:1 za ekipu iz Donjih Andrijevaca. Do kraja je moglo biti i 4:1, ali je pokušaj Karla Kokanovića u 88. minuti iz slobodnog udarca završio na gredi.

S ovom 4. pobjedom u sezoni nogometaši Tomislava iz Donjih Andrijevaca vratili su se na 1. mjesto na prvenstvenoj ljestvici, dok je Slavonac nakon 2. poraza ostao sredini poretka. U sljedećem kolu u Donje Andrijevce u subotu stižu Sikirevci, dok će u Novoj Kapeli isti dan gostovati Papuk iz Velike.