Sport

Remi rukometašica Broda i Čakovca

Nakon vodeće Virovitice koja je prije 2 tjedna prva zabilježila pobjedu u dvorani Brod, sada je bod osvojio sastav iz Čakovca. Za Brođanke je ovo bila druga neodlučena utakmica u prvenstvu, a prva na domaćem parketu jer bod djevojke Darka Celnera još osvojile u Cerni.

Nakon prvog domaćeg poraza u sezoni od vodeće Virovitice prije 2 tjedna rukometašice Broda u posljednjem 11. kolu Druge lige – sjever osvojile su bod protiv druge ekipe Zrinskog iz Čakovca. Za gošće je nastupilo 5 igračica koje igraju za prvu postavu u Prvoj ligi, dok su domaće bile bez kapetanice Erike Štefanović i već duže vremena ozlijeđene Mirne Soldo. Još je trener Brođanki Darko Celner vrlo brzo u 5. minuti ostao bez ponajbolje igračice Lucije Čondić. S obzirom da su gošće imale vodstvo pred kraj te da su domaće poravnale na konačnih 30:30 te su se uspjele obraniti, onda je za njih bod protiv druge ekipe Zrinskog sasvim dobar rezultat.

Od početka utakmice je druga ekipa Zrinskog iz Čakovca bila u vodstvu, pa je tako njihova prednost u prvih 20. minuta bila stalno 3 gola. U posljednjih 8 minuta prvog poluvremena gošće golom Viktorije Rebernik imaju i najvećih +5 za 18:13, da bi se s 19:15 u korist Zrinskog otišlo na odmor. Vrlo brzo u nastavku za 7. minuta rukometašice Broda serijom od 4:0 dolaze do poravnanja na 19:19, dok je u tom periodu Rea Kruljac postigla 3, a Nika Batinić 1 gol. Nakon toga igra se izjednačeno s tim što su gošće iz Čakovca stalno bile u minimalnom vodstvu, dok Brođanke do svoje prve prednosti na utakmici dolaze u 46. minuti golom Ane Jančić za 24:23. To vodstvo djevojke trenera Celnera držale su sve do 4 minute prije kraja kada su golom mlade Hane Hodak imale 29:27. Međutim, Međimurke nakon toga rade preokret i serijom od 3:0 sada one dolaze u prednost. Prvo je Leona Janković smanjila na 29:28, a onda je s 2 gola odlična Nina Siročić svoju ekipu dovela u vodstvo od 30:29. Do kraja su ostale 43 sekunde, da bi Gabriela Tunjić 12 sekundi prije kraja poravnala na 30:30. Imale su gošće i posljednji napad i igračicu više jer je isključena Rea Kruljac, međutim, rukometašice Broda uspjele su se obraniti i sačuvati bod za konačnih 30:30. U domaćem sastavu su Rea Kruljac i Ana Jančić svaka postigle po 7 golova, dok je Nika Batinić dodala 6, a Katja Kruljac 5 pogodaka.

Kod druge ekipe Zrinskog iz Čakovca je Nina Siročić postigla 10, Karla Mihalković 7, a Leona Janković 5 golova.