Poraz Slavonca od Vuteks Sloge na domaćem terenu u Bukovlju

Za nogometaše Slavonca iz Bukovlja domaća utakmica 20. kola u Trećoj ligi istok protiv Vuteks Sloge iz Vukovara imala je veliko značenje. Momčad iz Vukovara prije međusobnog susreta nalazila se na pretposljednjem mjestu s bodom iza ekipe koju vodi Mario Petrović. Stoga su bodovi u ovom susretu za jedne i druge bili iznimno važni. Na kraju su sva 3 boda upisali gosti koji su slavili pobjedu s 1:0.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 28.03.2021

Nikako da u nastavku sezone nogometaši Slavonca iz Bukovlja osvoje pokoji bod ili bodove. U klubu nisu previše žalili za domaćim porazom od Marsonije s 3:0 koja je ukupno bolja ekipa i njena pobjeda je bila zaslužena. Nakon toga na gostovanju u Županji kod Graničara momčad Marija Petrovića i nije mogla očekivati više od poraza s 2:0. Međutim, sada su s vukovarskom Vuteks Slogom trebali osvojiti bod ili sva 3, a ovako su poraženi s 1:0. Gostima je ovo treća pobjeda u nizu ovog proljeća nakon Valpovke i požeške Slavonije te su s tih 9 bodova pobjegli sa samog začelja prvenstvene ljestvice.

U prvom međusobnom susretu između ove dvije ekipe Slavonac je s 3:0 slavio pobjedu u Vukovaru kod Vuteks Sloge što im je do sada jedina gostujuća pobjeda u sezoni. Sada im je momčad sa samog istoka Hrvatske uzvratila za taj gubitak bodova u utakmici u kojoj se malo toga događalo pred oba gola. Vratari Barukčić i Ilinčić gotovo da su 70. minuta bili bez pravog posla. Naime, u tom vremenu niti jedna od ekipa nije uspjela stvoriti izrazitu prigodu za pogodak. Naravno da je važnost utakmice očito sputala jedne i druge koji su igrali u grču. Bilo je tu previše obostrano oprezne igre i naslućivalo se da će jedna pogreška ako se dogodi nekoj od ekipa donijeti pobjedu. Bio je to pravi derbi začelja iz razloga što je ulog za oba kluba bio velik. Na kraju je pobjednika odlučio prekid i to slobodni udarac kojeg su imali gosti iz Vukovara. Dogodilo se to u 69. minuti kada je Mihailo Marić lijepo pogodio za vodstvo Vuteks Sloge u Bukovlju s 1:0. Odmah u slijedećoj minuti domaći su preko Dragan Sremca imali prvi udarac u okvir gostujućeg gola, ali nije bilo opasnosti za vratara Nikolu Ilinčića. Još su Crveni do poravnanja mogli doći u 82. minuti kada je Josip Padić ubacio iz kornera, a pred golom je Filip Mrvelj prebacio vrata te je završilo s pobjedom Vuteks Sloga s 1:0. Na taj način su Vukovarci ekipu iz Bukovlja gurnuli na samo začelje prvenstvene ljestvice, a sebi povećali izglede u borbi za ostankom u ligi.

Za nogometaše Slavonca iz Bukovlja ovo je bio treći uzastopni poraz ovog proljeća te još nisu postigli pogodak. Nova prigoda im je NAŠK s kojim se sastaju u Našicama ovog vikenda i protiv kojeg se moraju vaditi za ovaj domaći gubitak bodova  od Vuteks Sloge.

Od ponedjeljka popuštanje epidemioloških mjera u županiji, učenici se vraćaju u školske klupe

Stručni studij Drvne tehnologije upisuje drugu generaciju studenata u Vinkovcima

Kako je baka Manda proslavila stoti rođendan!

Ana Lujić putnik na Europsko prvenstvo

Otkrivene brončane ploče s imenima Ane Titlić i Kornelije Kvesić

Više od 200 sportaša iz 14 klubova na međunarodnoj regati KKK Marsonia

Mazatori odlični organizatori Prvenstva Hrvatske u supersprint duatlonu, Dejan Radanac i Ines Jozić najbolji među Brođanima