Poraz Marsonije od Sesveta

Niti u svom trećem pokušaju nogometaši Marsonije nisu došli do pobjede u novoj sezoni jedinstvene Druge lige koja je 3. rang natjecanja i koja je daleko jača od prvenstva u kojem su Bijelo – crni bili prošlih sezona.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 03.09.2022

Ovoga puta bolje od njih bile su Sesvete koje su kao i Opatija prošle sezone ispale iz ondašnje Druge lige. Bio je to susret 2 kluba koja su međusobni ogled dočekala s jednim bodom, međutim, Brođani su slabo odigrali prvo poluvrijeme u kojem su primili prvi gol, dok su u nastavku bili bolji, ali nisu uspjeli doći do poravnanja. Gosti iz Sesveta zasluženo su slavili prvu pobjedu u novom prvenstvu s 2:0 protiv Marsonije u kojoj nije bilo: Sivrića, Huseinbašića, Mirkovića, Perkovića i Ivanagića.

Već u 8. minuti ponajbolji igrač Sesveta Josip Ivan Zorica našao se u velikoj prigodi, međutim, siguran pogodak spasio je Mislav Dogan. Mogli su gosti učiniti nešto više i u 21. minuti kada je udarac Ivana Abramovića otišao pokraj gola. U tom periodu Bijelo – crni bili su nepovezani u sredini terena i nesigurni u obrani. To se najbolje vidjelo u 23. minuti kada je opasni Zorica prošao Darija Ćatu, a onda ga je kapetan Marsonije Josip Balentović zaustavio prekršajem za najstrožu kaznu na koju je pokazao sudac Ivan Šantić iz Kastava. Siguran izvođač bio je kapetan Sesveta Marin Brigić za vodstvo Crveno – crnih od 1:0. Prvi pokušaj i udarac u okvir gostujućeg gola imao je stoper Marsonije Dogan u 32. minuti, ali je šutirao točno u vratara Picaka. Vrlo brzo ponovno je Zorica pokušao, ali je na dodavanje Leona Petrovića bio za malo neprecizan. U 45. miniti Mahmutović je pred golom probao nakon kornera Ivana Blatančića, ali je Picak na mjestu te se s vodstvom Sesveta od 1:0 otišlo na poluvrijeme. U nastavku su ulaskom Igora Prijića napadi Marsonije bili opasniji, ali se prvi u prigodi ponovno našao mladi Zorica koji je bio prava napast za domaću obranu. U 70. minuti gosti su blokirali udarac Prijiću, dok je odbijenu loptu Silvio Mihić poslao visoko preko gola. U dobro prigodi našao se Ivan Blatančić u 74. minuti kada je dobio loptu od Marina Tolića, ali je Dominik Picak pokazao da se radi o kvalitetnom vrataru. Mogle su Sesvete u 77. minuti udvostručiti svoju prednost, međutim, dobar udarac Mateju Adžiću odlično je obranio domaći vratar Ajdin Memović. Najbolju prigodu za 1:1 imala je Marsonia preko Prijića u 82. minuti koji je iz slobodnog udarca prebacio zid, ali je siguran pogodak spasio Tin Kulenović. Nakon kornera kojeg je izveo Blatančić u gužvi pred golom Crveno – crnih Prijić šalje loptu preko gola. Napadač Bijelo – crnih do kraja utakmice našao se u još dvije situacije nakon što ga je u obje proigrao Blatančić, međutim, niti u jednoj osječki napadač nije bio precizan te su Sesvete i dalje držale vodstvo od 1:0. Kada je Marsonia krenula i sa svojim stoperima pred gol gostiju iz kontre u 95. minuti momčad Rajka Vidovića postigla je i drugi pogodak. Njega su kreirali igrači s klupe Matej Adžić koji je bio dodavač za strijelca Tina Janušića za konačnih Marsonia – Sesvete 0:2.
Nakon ove utakmice u Marsoniji su i dalje ostale brige jer nakon 3 kola imaju samo 1 bod, dok su Sesvete upisale prvu pobjedu i sada lakše gledaju prema narednim protivnicima.

Svako deseto dijete u dobi od 15 do 17 godina bilo je žrtva elektroničkog nasilja

Projekt Kuće Brlić dobitnik nagrade „Simply the best“ za inovativnu realizaciju nove turističke atrakcije