Sport

Poraz Bensica od Zagreba u osmini finala Kupa "Ružice Meglaj Rimac"

Na kraju su Brođanke poražene sa 64:57, međutim, pružile su odličan otpor Zagrepčankama koje su od početka pa do kraja utakmice stalno bile u vodstvu.

Nakon što su na parketu dvorane Vijuš košarkašice Broda na Savi u prvenstvu Premijer lige svladale Plamen Požegu, u susretu osmine finala Kupa Hrvatske "Ružice Meglaj Rimac" djevojke trenera Dražena Rimarčuka protiv Zagreba poražene su sa 64:57. S obzirom da u prvenstvu Zagrepčanke zajedno s aktualnim prvakinjama Ragusom iz Dubrovnika dijele 1. mjesto te obje ekipe imaju 8 pobjeda iz isto toliko utakmica, onda su one i imale ulogu favorita u ovoj utakmici. To su košarkašice Zagreba i opravdale premda su im Brođanke pružile odličan otpor i to puno bolji nego u prvenstvu u kojem su Zagrepčanke na svom terenu slavile sa 75:57.

Utakmicu su košarkašice Zagreba otvorile s vodstvom od 3:1, da bi ubrzo imale i 12:3. Zanimljivo je da su gošće u početku bile vrlo precizne i to za tricu, pa su tako 5 trica pogodile: Tonka Jakšić i Marta Ostojić, svaka po dvije i jednu Viktorija Ćurić. Tako je nakon prve četvrtine bilo 18:11 za Zagrepčanke koje su do poluvremena tu razliku još i povećale na najvećih +11 za 36:25. U drugom poluvremenu košarkašice Broda na Savi uspijevaju nakon serije od 9:0 košem Marine Ćurković u 27. minuti doći na 38:40, dok ubrzo domaća Amerikanka Shannon White s tricom smanjuje na poen zaostatka na 41:42. Do kraja 3. perioda gošće su zadržale tu prednost pa je uoči posljednjih 10 minuta bilo 47:46 za Zagreb. Do svog drugog poravnanja na utakmici Brođanke dolaze u 33. minuti tricom Klare Rimarčuk kada je bilo 53:53, međutim, odlične Marta Ostojić i Tonka Jakšić rade seriju gošći od 8:0 koje bježe na 61:53. Nadu djevojkama trenera Dražena Rimarčuka s tricom 40 sekundi prije kraja vraća Andrea Stanković koja je smanjila na 61:57, međutim, Zagreb ima Leu Miletić koja je u reprezentaciji Hrvatske te su gošće na kraju slavile sa 64:57. U pobjedničkoj ekipi je Marta Ostojić postigla 17 poena te imala i 5 dodavanja, dok je Lea Miletić uz 14 koševa dodala i 12 skokova. Dobru utakmicu odigrala je i Viktorija Ćurić s 13 poena i 11 skokova, dok je Katarina Sekulić imala 11 ubačaja.

Kod Broda na Savi odlično je odigrala Shannon White koja je postigla 23 koša, dok je Klara Rimarčuk ubacila 12 poena. Od ostalih domaćih igračica Jelena Zorić je uz 7 koševa u svoju statistiku upisala i 10 skokova.

Nakon što je za košarkašice Broda na Savi završilo natjecanje u kupu, one se sada okreću prvenstvu u Premijer ligi i subotnjem susretu u kojem će u dvorani Vijuš ugostiti FSV iz Rijeke.