Podjela bodova u Starom Slatiniku između Svačića i Čepina

Nadali su se protiv Čepina u 5. kolu Treće lige – istok nogometaši Svačića pobjedi u Starom Slatiniku, međutim, do nje nisu došli. Gosti su prije dolaska u Stari Slatinik u prvenstvu do sada osvojili samo 1 bod te su stoga domaći bili favoriti za pobjedu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 20.09.2022

Još su Narančasti prvi poveli, ali su Zeleni poravnali te kući nose vrijedan bod. U Svačiću su više žalosni ne zbog gubitka 2 boda, već zbog teške ozljede Ivana Krizmanića.

U svojoj trećoj utakmici u Starom Slatiniku nogometaši Svačića upisali su i treći različiti rezultat. Prvo su poraženi od Valpovke, pa su pobijedili Kutjevo, a sada su protiv Čepina odigrali bez pobjednika 1:1. S druge strane Zeleni su u prvenstvo krenuli s 3 uzastopna minimalna poraza, dok su u prošlom kolu na domaćem terenu protiv Borca iz Kneževih Vinograda odigrali 1:1. Nakon tog susreta došlo je do promjene trenera u Čepinu što je kod momčadi u pravilu izazvalo pozitivan šok, a epilog svega je da je momčad Josipa Žarka u Starom Slatiniku u kompletnom sastavu osvojila bod.

Domaći trener Mario Tadić u ovoj utakmici nije imao ozlijeđene Josipa Leticu i Patrika Stopića, dok je nedovoljno oporavljenog Tomislava Kljajića čuvao na klupi. Međutim, na tom popisu ozlijeđenih sada će biti i Ivan Krizmanić koji je u 45 minuti teško stradao u dvoboju sa svojim suigračem nakon kojeg je na 2 mjesta doživio puknuće noge.

Upravo se Krizmanić prvo našao u prigodi u 3. minuti kada je iskoristio pogrešku gostiju, ali je vodstvo domaćih spriječio vratar Čepina Milovan Jozak. Nakon toga igralo se čvrsto i borbeno s nekoliko nepreciznih pokušaja na obje strane. Puno sadržajnije bilo je u drugih 45 minuta, dok su prvi do vodstva došli domaći. Prodorni i vrlo dobri lijevi bočni Ivan Božić u 64. minuti poslao je još jednu upotrebljivu loptu u kazneni prostor gostiju, dok je udarac Domagoju Baričeviću odbio vratar Jozak. Akciju je pratio Josip Grgić koji je loptu ugurao u gol za vodstvo Svačića od 1:0. Domaći su se tom vodstvu radovali samo 6 minuta budući je u 70. minuti kapetan Svačića Stjepan Stubičan u svom kaznenom prostoru neoprezno srušio Zvonimira Tulumovića, a sudac Bruno Luketić iz Vukovara pokazao je na najstrožu kaznu. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Tomislav Jurić koji je pogodio za 1:1. Do potpunog preokreta gosti iz Čepina mogli su doći u 72. minuti kada se pričuvni napadač Ivan Magić našao u dobroj prigodi, ali je vratar Svačića Anton Vukadinović sačuvao svoju mrežu i momčad od još jedne neugodnosti. Na samom kraju u 93. minuti ponovno je Božić poslao dobru loptu pred gol Čepina, međutim, bivši igrač Zelenih Domagoj Ivanagić nije najbolje reagirao te je loptu poslao preko gola. Mogao je tako Ivanagić presuditi bivšem klubu, dok je ostalo 1:1 i po bod svakome.

S ovim bodom Čepin je ostao na pretposljednjem mjestu s 2 boda, dok je Svačić na 11. poziciji s 5 osvojenh bodova. U slijedećem kolu Čepin na svom terenu ugošćuje Oriolik iz Oriovca, dok će Svačić u Gornjoj Vrbi igrati protiv Omladinca.

Međunarodna poslovna turistička burza " Way Put" i nagrađeni u kategoriji Simply the best - top 5

Odigrano četvrto kolo 25. Božićnog rejtingiranog turnira, u vodstvu Stjepan Damjanović

Za krađu novca i glazbenog zvučnika iz mjesnog doma osumnjičen 24–godišnjak iz Belišća

"Želja nam je da u Slavonskom Brodu vino i vinska kultura ponovno zažive"

Upaljena prva adventska svijeća, započeo program ovogodišnjeg Adventa iz davnina

FOTOGALERIJA - Tamburice, pjesma i dobra atmosfera za prvu Noć Brođana u Zagrebu!