Nakon ispadanja iz Superlige u drugu sezonu u ovo natjecanje ulazi Slavonski Brod, dok je novi član lige nakon 5 godina ponovno Graničar. Gradski derbi bio je odličan i neizvjestan te je na kraju pobjeda sa 4:3 pripala stolnotenisačima Slavonskog Broda.
Nakon 5 godina ponovno su se u gradskom derbiju u jednoj službenoj utakmici sastali stolnotenisači Graničara i Slavonskog Broda. Bio je to susret 1. kola novog prvenstva Prve lige – sjeveroistok u kojoj se natječe 10 klubova. Bez obzira što je prije dvije godine Slavonski Brod ili bivša Obrtnička škola Broda igrao u Superligi, dok se Graničar nakon 5 godina vratio u Prvu ligu - sjeveroistok, lagani favorit bio je bivši Superligaš koji je nastupio bez prvog igrača Karla Frančeca. Stoga je meč bio neizvjestan i trajao je puna 3 sata, dok je na kraju pobjeda sa 4:3 pripala stolnotenisačima Slavonskog Broda. Nju je u posljednjem 7. meču donio Vedran Zorko koji je zamijenio baš Frančeca te je on s 3:0 svladao Antonija Krolu, dok je po setovima imao 2 puta po 11:6 i jednom 11:9.
Bez obzira što je Zorko stolnotenisačima Slavonskog Broda donio pobjedu ključan meč za konačni ishod ovog susreta bio je onaj u parovima. Naime, domaći par Graničara Božidar Kraljević i Matej Jurinić imaju dugi niz nepobjedivosti, dok su protiv Tomislava Klaića i Stanislava Lošića poveli s 1:0 u setovima dobivši prvi set s 12:10. Međutim, uslijedio je preokret gostujućih Klaića i Lošića koji su s 11:4, 11:9 i 11:8 došli do pobjede s 3:1 u igri parova za tadašnjih 2:2 u meču.
U pojedinačnim mečevima Kraljević je s 3:1 svladao Klaića, dok je s 3:0 bio bolji od Lošića. Upravo je ta pobjeda Graničaru donijela vodstvo u meču s 3:2, dok je Matej Jurinić za ukupno slavlje domaćih trebao dobiti Tomislava Klaića. To se nije dogodilo te je poražen s 3:1 premda je imao 1:1 u setovima, dok je u 3. setu bilo 11:8 za Klaića koji je poravnao ukupni rezultat na 3:3. Kasnije je Zorko s pobjedom nad Krolom zaključio meč u korist stolnotenisača Slavonskog Broda za kojeg je pojedinačnu pobjedu uz jednu Klaića, Zorka i para još izborio Lošić i to s 3:1 protiv Krole.
Uz dvije pojedinačne pobjede Božidara Kraljevića, preostali 3 bod za Graničar u gradskom derbiju u 1. kolu Prve lige – sjeveroistok protiv Slavonskog Broda izborio je Matej Jurinić s 3:1 nad Vedranom Zorkom. Premda je Jurinić dobio prva 2 seta, treći je s 11:9 pripao Zorku, a onda se velika borba vodila u 4. setu u kojem je Jurinić kod 9:9 napravio 2 poena za pobjedu s 3:1. Međutim, to nije bilo dovoljno kako bi Graničar slavio u ovom vrlo zanimljivom, ali i kvalitetnom susretu.
Ukoliko stolnotenisači Graničara u nastavku prvenstva budu igrali kao u gradskom debiju protiv Slavonskog Broda ne moraju strahovati za ostanak u Prvoj ligi sjeveroistok. U slijedećem 2. kolu koje se igra 8. listopada oba slavonskobrodska kluba igrat će na domaćem terenu i to dvije utakmice u jednom danu. Protivnici su im prijepodne Našice i vinkovačka Cibalia koji će igrati i poslijepodne, samo što će naravno naravno zamijeniti svoje domaćine.
