Pobjeda MNK "Brod 035" u kvalifikacijama za Prvu HMNL

Kvalifikacije za popunom Prve HMNL u kojima sudjeluju 4 kluba iznimno su zanimljive i neizvjesne.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 03.05.2021

U 3. kolu malonogometaši Broda 035 na svom su terenu ugostili Futsal Pulu koja je u prve dvije utakmice uknjižila 2 boda. Tako su Puležani u Zagrebu kod prvoligaša Gimka Uspinjače osvojili bod što su ponovili na svom terenu sa Šibenikom. S druge strane Brođani su se nakon domaćeg poraza od Šibenika iskupili u Zagrebu za taj gubitak bodova.

U 3. kolu kvalifikacija za Prvu ligu malonogometaši Broda 035 na domaćem su terenu sa 4:3 bili bolji od Futsal Pule te je to prva pobjeda nekog od domaćina u ovim kvalifikacijama. Na taj su način Brođani preuzeli vodeću poziciju ispred Šibenika, dok su s ovom pobjedom napravili mali korak prema prvoligaškom društvu. Do prve domaće pobjede ekipa trenera Ivice Ćorluke došla je vrlo teško i uz puno borbenosti, ali i dozu sreće. Nije to bila lijepa utakmica kao ona sa Šibenikom, ali je zato ova protiv sastava iz Pule bila puno bolja u taktičkom smislu, dok su za Brod 035 najvažnija 3 boda i pobjeda koja daje nešto mirniji nastavak ovih kvalifikacija.

Prvi su do vodstva došli malonogometaši Broda 035 u 5. minuti kada je Ivan Ivanagić lijepo pogodio nakon dodavanja mladog Domagoja Đurkovića. Samo 2. minute nakon toga bilo je 1:1. Pred domaćim golom stvorila se gužva, a nakon ubačaja Bepa Pausa lopta je nekako uz puno sreće i odbijanja između Ćubela i vratara Konrada završila u mreži. Vrlo dobro i sadržajno prvo poluvrijeme nastavljeno je s novim pogotkom i to u gostujućoj mreži. Igrala se 10. minuta kada je Dino Bundavica ubacio pred gol Puležana, a tamo se lopta od gostujućeg Franje Matkovića odbila u mrežu za novo vodstvo Broda   035 sada s 2:1. Tu momčad Ivice Ćorluke nije stala pa je tako za njih 13. minuta bila sretna budući su u njoj postigli treći pogodak. Ruhek je ubacio za Đereka koji je precizan te se s 3:1 za domaće otišlo na poluvrijeme. U nastavku Brođani već u 1. minuti povećali svoje vodstvo na velikih 4:1. Vratar Konrad dao je dugu loptu za Bundavicu koji je precizan za 3 gola prednosti u korist domaćeg sastava. Nakon toga Puležani prijete i pokušavaju smanjiti rezultat što im uspjeva u 24. minuti preko Franje Matkovića koji se iskupio za autogol te je smanjio na 4:2. Pritisak gostiju se nastavlja i samo minutu kasnije Mataja pogađa okvir gola te je Futsal Pula blizu golu za 4:3. To se i dogodilo nešto kasnije u 29. minuti kada je Robert Grbić presjekao loptu i onda precizno pogodio pod gredu za smanjenje rezultata na 4:3. Naravno da je taj pogodak gostima donio još više samopouzdanja i poleta ne bi li došli do poravnanja. Preuzeli su potpuni rizik te su igrali bez vratara s više igrača u polju što im je donijelo nekoliko dobrih situacija, 2 puta preko Šulentića, dok Vukmir, Matković i Paus nisu svoje prigode pretvorili u golove za poravnanje. Treba svakako istaknuti domaćeg golmana Željka Konrada koji je imao 16 obrana te je među najzaslužnijima za vrlo važnu 4:3 pobjedu Broda 035 protiv Futsal Pule.

U sljedećem kolu malonogometaše Broda 035 očekuje gostovanje u Šibeniku, dok će Futsal Pula na domaćem terenu ugostiti Gimka Uspinjaču iz Zagreba.

Čuvajte se vrućine, usred smo toplinskog vala

Pleterničanka Ana Baketarić pobjednica Zlatnog glasa zlatne doline, požeški TS Paori osvojili publiku