Pobjeda Marsonije nad Slavoncem iz Bukovlja, Sloga slavila u Oriovcu

Danas su igrane utakmice posljednjeg kola jesenskog dijela prvenstva Treće HNL-istok.

Autor: Brodportal | Datum objave: 27.11.2021

Marsonia je na domaćem terenu došla do pobjede 2:O nad Slavoncem iz Bukovlja koji se nalazi na začelju lige. Marsoniji su ova tri boda bila važna kako bi se približila vodećim ekipama i mjestu koje vodi u jedinstvenu 3. HNL od jeseni. Za Brođane su zabili u 45. Sivrić na dodavanja Jašarevića te u 68. Žuljevića za konačnih 2:0. Iako je riječ o posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva, Bijelo-crni još neće na odmor. Moraju odigrati zbog koronavirusa odgođenu utakmicu s Graničarom iz Županje. Ona je na rasporedu iduće subote u Županiji.

U posljednjem jesenskom, 17. kolu 3. HNL - istok, novogradiška Sloga gostovala je u Oriovcu kod NK Oriolika. U jednoj iznimno otvorenoj utakmici momčad Sloge je na kraju slavila rezultatom 0:1, a pogodak je postigao Tomislav Marjanović.

U prvom dijelu je najopasniji pojedinac Sloge bio Tomislav Marjanović koji se u dva navrata našao u dobrim prilikama, no nije uspio postići pogodak. Domaćin je imao svoje dvije dobre prilike preko Đereka, no De Villa je bio na visini zadatka.

Sloga je drugi dio otvorila s dvije velike šanse Tomića i Kotarskog, no njihovi pokušaji nisu završili u mreži. Domaćin je priliku utakmice imao u 77. minuti kada su dvojica domaćih nogometaša izašli pred De Villu, no vratar Sloge pročitao je namjeru Đereka i uhvatio loptu u ruke. Sloga je do pobjedonosnog pogotka došla u 83. minuti kada je Marino Marjanović probio po lijevoj strani i odigrao povratnu loptu za Tomislava Marjanovića koji zabija za konačnih 0:1.

U nedjelju Omladinac u Gornjoj Vrbi dočekuje NAŠK iz Našica.