Omladinac u Gornjoj Vrbi rutinski do pobjede

Do kraja natjecanja u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Brod / Požega ostalo je još samo jedno kolo.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 09.06.2021

Poznato je da od slijedeće sezone u ovom natjecanju više neće biti novi prvak Omladinac iz Gornje Vrbe i posljednjeplasirana Kuzmica, dok će pretposljednja momčad, a to je za sada Kaptol čekati hoće li se u Trećoj ligi od ispadanja spasiti klubovi iz: Bukovlja, Kutjeva, Pleternice i Nove Gradiške. U Gornjoj Vrbi bilo je svečano jer je domaći Omladinac primio pehar i medalje za osvojen naslov prvaka.

Utakmica pretposljednjeg 25. kola MŽNL Brod / Požega koja se u Gornjoj Vrbi igrala između vodećeg Omladinca i Zadrugara iz Oprisavaca nije imala nikakav značaj. Domaćima je to bila posljednja utakmica na svom terenu u ovoj sezoni u ovom natjecanju nakon koje su dobili pehar i medalje za osvojeni naslov prvaka. Gosti iz Oprisavaca došli su bez svog najboljeg strijelca Tomislava Galovca te se nisu branili, već su se nadigravali, ali nisu uspjeli proći bolje od poraza sa 4:0. Premda ekipa trenera Ivana Pavkovića nije odigrala na svojoj uobičajenoj razini i ovo što su pokazali bilo je dovoljno za uvjerljivu pobjedu.

Već u 5. minuti najbolja ekipa u ovom natjecanju Omladinac došla je do vodstva kada je Ivan Martić uposlio Marina Begića koji je dobro reagirao te je svladao Luku Terzića za 1:0. Gosti iz Oprisavaca prijetili su preko svoja 2 vrlo dobra mlada igrača Kristijana Blaževića i Domagoja Baboselca, ali nije bilo promjene u rezultatu. U 27. minuti sudac Arambašić pokazao je na najstrožu kaznu nakon što je Lilić srušio Martića nakon nesporazuma s vratarom Terzićem. Ove sezone Slaven Barišić nije promašio niti jedan kazneni udarac, ali sada je, budući je šutirao preko gola. Vrlo brzo, samo 2. minute nakon toga Barišić se iskupio za taj promašaj nakon što je poslao dobar ubačaj za Marka Jurić – Katušića koji je iz teške pozicije lijepo pogodio suprotni kut za 2:0. Domaći su se očito zadovoljili s vodstvom te drugo poluvrijeme nije blo toliko sadržajno kao prvo. Izdvojimo da je Jurić – Katušić u 64. minuti mogao postići svoj drugi gol na utakmici, ali ga je u tome spriječio okvir gola. Kada je domaći trener Pavković u igru uveo svog najboljeg strijelca Josipa Ravlića domaći su postigli još 2 gola. U 82. minuti akcija je krenula od Baričevića koji je proigrao Ravlića, a ovaj povratnom vidi Radića koji svojim 4. golom u sezoni podiže na 3:0. Mogao je ponajbolji igrač Zadrugara Kristijan Blažević u 87. minuti smanjiti na 3:1, ali nije bio precizan, da bi na drugoj strani Omladinac u 90. minuti zaključio utakmicu. Ponovno je Josip Ravlić sve dobro napravio u svom stilu i onda poslužio mladog Ivana Stojanca koji pogađa za konačnih Omladinac (Gornja Vrba) – Zadrugar (Oprisavci) 4:0.

Za sastav iz Gornje Vrbe ovo je bila 24 pobjeda u 25 utakmica te imaju samo jednu neodlučenu u Donjim Andrijevcima. Pred njima je ostalo još samo gostovanje u Jakšiću u posljednjem kolu s kojim ovu sezonu žele završiti bez poraza. S druge strane Zadrugar će u Oprisavcima u posljednjem kolu ugostiti Dinamo iz Vidovaca i Dervišage protiv kojeg se Zeleni pobjedom žele oprostiti od ove sezone.

Čuvajte se vrućine, usred smo toplinskog vala

Pleterničanka Ana Baketarić pobjednica Zlatnog glasa zlatne doline, požeški TS Paori osvojili publiku