Omladinac u Gornjoj Vrbi došao do prve pobjede

Županijski derbi 6. kola u Trećoj ligi – istok odigrali su u Gornjoj Vrbi domaći Omladinac i gostujući Svačić iz Starog Slatinika.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 26.09.2022

Nije to bila previše lijepa utakmica, dok nije bilo niti puno prigoda na obje strane. Domaći su svoje iskoristili te su s 2:0 zabilježili prvu pobjedu u ovoj sezoni s kojom su se malo pomaknuli iz donjeg dijela na prvenstvenoj ljestvici te imaju isti broj bodova kao i Narančasti iz Starog Slatinika.

Nakon dvije godine ponovno su se sastali Omladinac iz Gornje Vrbe i Svačić iz Starog Slatinika, ali sada po prvi put u natjecanju Treće lige – istok.  Njihove dvije međusobne utakmice u Međužupanijskoj ligi Brod / Požega završile su s istim rezultatom 2:0 u Starom Slatiniku i u Gornjoj Vrbi. Zanimljivo da je i ovaj susret završio s 2:0 za domaći Omladinac koji je bio bez Tonija Mrvelja, Antonija Jurevića, Ante Jozića i Slavena Barišića. Kod Svačića nije bilo Ivana Božića i Josipa Grgića koji su odrađivali 3. žuti karton, dok su zbog ozljeda izostali: Patrik Stopić, Ivan Krizmanić, Josip Nižić i prvi vratar Anton Vukadinović.

Već u 2. minuti gosti iz Starog Slatinika mogli su doći do vodstva kada je mladi Petar Pintar uposlio iskusnog Domagoja Ivanagića koji iz dobre pozicije nije bio precizan. Nakon toga igralo se između 2 kaznena prostora bez pravih prigoda, dok nije bilo niti pokušaja ili udaraca prema vratarima. Nogometaši Omladinca u svom prvom udarcu prema gostujućem golu u 25. minuti došli su do vodstva. Učinio je to Dario Radić koji je lijepo pogodio nakon što mu je loptu dodao mladi i uporni Matija Stojanac, dok vratar Svačića David Vrljić u ovoj situaciji ništa nije mogao učiniti. Imali su Narančasti  u 29. minuti još jedan pokušaj preko Tomislava Žuljevića kojeg je proigrao Pintar, međutim, bio je to lagan posao za domaćeg Juraja Barukčića. Mogla je momčad Petra Vukoje u 40. minuti udvostručiti svoje vodstvo kada je vrlo dobri Siniša Đaković izborio slobodni udarac iz kojeg je Ivan Martić šutirao malo pokraj lijeve vratnice. U drugom poluvremenu također nije bilo previše prigoda na obje strane, a onda je sastav iz Gornje Vrbe u 56. minuti povećao svoju prednost na 2:0. Đaković je povukao polukontru i onda je uposlio Martića koji si je stvorio prostor te je između 2 gostujuća igrača i vratara Vrljića sjajno pogodio za svoj 2. gol u ovoj sezoni. Samo 5 minuta nakon toga mogao se Martić još jednom upisati među strijelce, međutim, njegov udarac iz slobodnjaka otišao je preko zida, ali i okvira gola. U završnici susreta kada u igri više nije bilo ozlijeđenog Martića iz slobodnog udarca pokušao je strijelac vodećeg gola za Omladinac Radić, ali je poslao loptu visoko preko gola. Tako je ostalo 2:0 za sastav iz Gornje Vrbe koji je protiv Svačića iz Starog Slatinika upisao prvu pobjedu u novoj sezoni.

U sljedećem 7. kolu Omladinca iz Gornje Vrbe u subotu čeka još jedan Županijski derbi  i to gostovanje u Oriovcu kod Oriolika, dok će Svačić dan kasnije u nedjelju u Starom Slatiniku ugostiti u ovoj sezoni vrlo dobru Vuteks Slogu iz Vukovara.