Omladinac iz Gornje Vrbe potvrdio naslov prvaka u MŽNL

Natjecanje u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Brod / Požega 5 kola prije kraja prvenstva dobilo je prvaka.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 12.05.2021

To je prema očekivanju Omladinac koji je u 21. kolu u Gornjoj Vrbi s 3:0 svladao Požegu te je tako i matematički osigurao 1. mjesto i plasman u Treću ligu - istok. S obzirom da su u jesenskoj poludionici igrači trenera Ivana Pavkovića imali sve pobjede na taj su način stekli veliku prednost ispred drugoplasiranog Svačića iz Starog Slatinika te je sada stigla potvrda naslova prvaka.

Utakmica 21. kola MŽNL Brod / Požega koja se u Gornjoj Vrbi igrala između vodećeg Omladinca i Požege bila je zanimljiva i vrlo dobra. Za to zasluge pripadaju gostima koji su doživjeli poraz s 3:0, ali nisu se došli braniti, već su se došli nadigravati. Crveni s požeške Rekreacije igrali su bez imperativa znajući da u Gornjoj Vrbi nemaju što izgubiti, već samo dobiti jer se bore za ostanak u ligi. Domaći Omladinac igrao je strpljivo te je na kraju sa svojom kvalitetom došao do 20 pobjede u sezoni te su i dalje jedina ekipa u ligi koja je bez poraza.

Prvi su do vodstva mogli nogometaši Požege, ali se odličan i snažan udarac Josipa Škode u 11. minuti zaustavio na gredi Soltokovićeva gola. Nešto kasnije u 18. minuti ponovno gosti prijete, ovoga puta preko sveprisutnog Alena Jagodića koji se našao u dobroj situaciji nakon što je odlični sudac Cindrić pustio prednost, ali je Soltoković spasio vodstvo Požege s pravovremenim istrčavanjem. Prvi ozbiljniji pokušaj domaći su imali u 31. minuti preko svog najboljeg strijelca Josipa Ravlića kojeg je proigrao Marin Begić, ali je stoper Požege Matej Zeba blokirao udarac koji je završio u korneru. Ta akcija bila je uvod u vodstvo Omladinca budući je Begić ubacio iz kuta, a pred gostujućim golom najbolje se snašao Luka Akšamović koji je zabio za 1:0. U završnici prvog poluvremena sastav iz Gornje Vrbe udvostručio je svoju prednost. Neopreznost vratara Požege Alena Leista u 41. minuti kaznio je Ivan Martić koji mu je uzeo loptu i onda nije imao težak zadatak poslati ju u praznu mrežu. U drugom poluvremenu također se igralo dobro na obje strane. U 53. minuti je Toni Mrvelj izborio slobodni udarac iz kojeg je pokušaj Slavena Barišića završio na gredi gostujućeg gola. Također iz slobodnjaka u 68. minuti prijeti i Požega i to preko Marka Vučetića čiji je jako dobar udarac zaustavio domaći vratar Tihomir Soltoković. Na 3:0 rezultat je u 74. minuti mogao povećati Karlo Baričević kojem se lopta odbila nakon prodora Marina Begića, ali je Leist uspio spasiti svoju mrežu. Međutim, gostujući vratar ništa nije mogao u 80. minuti kada je Ravlić u dobroj prigodi uposlio Begića koji je svojim drugim golom ove sezone postavio konačnih Omladinac (Gornja Vrba) – Požega 3:0.

Nakon utakmice treneru i igračima Požege od strane njihovog predstavnika kluba bile su zabranjene izjave za medije. Šteta jer su nogometaši Požege u ovoj utakmici pokazali da imaju kvalitetu te da uz ovakvu igru mogu ostati u ligi. Omladincu iz Gornje Vrbe sve čestitke na više nego zasluženom naslovu prvaka i plasmanu u viši rang natjecanja.

Čuvajte se vrućine, usred smo toplinskog vala

Pleterničanka Ana Baketarić pobjednica Zlatnog glasa zlatne doline, požeški TS Paori osvojili publiku