Očekivana pobjeda nogometaša Slobodnice

Vodeća momčad u natjecanju zapadne skupine Prve Županijske lige Slobodnica na domaćem je terenu ugostila pretposljednji Slavonac iz Brodskog Stupnika.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 28.04.2021

Domaći su bili favoriti te se očekivala njihova pobjeda što se i dogodilo, međutim, gosti premda oslabljeni odigrali su sasvim korektnu utakmicu nakon koje su poraženi sa 4:1.

Protiv Slavonca iz Brodskog Stupnika nogometaši Slobodnice u 9. kolu Prve Županijske lige – zapad zabilježili su očekivanu 4:1 pobjedu koja je malo i previsoka s obzirom na prikazanu igru jednih i drugih. Gosti su na klupi osim vratara Drglina imali još samo dvije zamjene, dok je treneru Ivanu Blatančiću nedostajalo čak 9 igrača i to: Sekulić, Prebeg, Zupčić, Galović, Pejić, Čuljak, Grgić, Kraft i Milinković. Niti Slobodnica nije bila kompletna pa tako trener Darko Vrljić nije mogao računati na: Lasića, Vukotića, Vinkovića, Gavrana, Stanića, Maričevića, Čelikovića i Biru. Gosti su igrali bez imperativa, dok su Slobođani na vrijeme postigli golove koji su im osigurali 15. pobjedu u sezoni koja je 9. uzastopna.

U prvih 19. minuta nije bilo prigoda, a onda je Slobodnica iz prvog udarca prema golu Stupljana došla do vodećeg gola. Nakon ubačaja Antonija Šakića pred gostujućim vratima dobro je reagirao Luka Panijan koji je svojim 18. golom u prvenstvu Zelenima donio 1:0. Već u slijedećoj minuti na drugoj strani u prigodi za poravnanje je Davor Vlajnić, međutim, mladi vratar domaćih Luka Maričević dobro je obranio. Nogometaši Slobodnice imaju dobar učinak jer su u 24. minuti nakon drugog udarca prema golu Slavonca postigli i drugi pogodak. Sada je Luka Panijan bio dodavač za strijelca Ivana Lovića. Do kraja poluvremena gosti iz Brodskog Stupnika imali su još 3 dobra pokušaja i to preko vrlo dobrog Josipa Sedlića, pa Davora Vlajnića i na kraju Tomislava Dujmovića. U jednoj situaciji je ponovno na visini zadatka vratar Slobodnice Maričević, dok su ostali udarci otišli pokraj gola. Tako je Slavonac u prvom poluvremenu imao više prigoda, ali je Slobodnica svoje jedine dvije pretvorila u golove za 2:0. U nastavku su domaći odigrali puno bolje te je najzaposleniji bio gostujući vratar Dražen Lončarić koji je imao nekoliko lijepih obrana. Prvo je zaustavio udarce Aračiću i Veliću, dok je u 69. minuti imao i sreće jer se pokušaj Tomića zaustavio na vratnici, a u nastavku akcije Lončarić je obranio i udarac Panijanu. U jeku dominacije Zelenih u 69. minuti Stupljani postižu pogodak za smanjenje rezultata na 2:1. Vlajnić je uposlio Petra Bašić koji je postigao svoj prvi gol u ovoj sezoni. Ako je taj pogodak gostima vratio nadu vrlo brzo nakon samo 2. minute ugasio ju je Silvio Velić. Igrala se 72. minuta kada je Brica proigrao Velića koji sa 14. golom u sezoni podiže na 3:1 u korist Slobodnice. Novu pobjedu domaćih potvrdio je u 77. minuti Tomislav Bazina nakon što je iz kornera ubacio Lović, dok se kapetan Slobodnice dobro snašao za konačnih 4:1. Do kraja je još Panijan pogodio gredu, dok je i mladi Puškarić imao lijepi pokušaj, međutim, rezultat se više nije mijenjao.

Pred nogometašima Slobodnice je ovog vikenda gostovanje kod Slavonca iz Gunjaca i Drežnika, dok će njegov imenjak u Brodskom Stupniku dočekati drugoplasirani Omladinac iz Vrbove.

Izgredi na utakmici Dinamo-Crvena Zvezda

Poraz Marsonije od Vuteks Sloge u zadnjoj minuti utakmice

Omladinac iz Gornje Vrbe potvrdio naslov prvaka u MŽNL

Ana Lujić putnik na Europsko prvenstvo

Otkrivene brončane ploče s imenima Ane Titlić i Kornelije Kvesić

Više od 200 sportaša iz 14 klubova na međunarodnoj regati KKK Marsonia

Mazatori odlični organizatori Prvenstva Hrvatske u supersprint duatlonu, Dejan Radanac i Ines Jozić najbolji među Brođanima