Sport

Nogometaši Slavonca u Bukovlju nadigrali goste iz Donjih Andrijevaca

Razlika između njih bila je samo 1 bod, dok je ona sada na 2 boda prednosti u korist Crvenih iz Bukovlja koji su sa 4:0 nadigrali sastav iz Donjih Andrijevaca.

Za derbi trebaju 2 kvalitetna protivnika, međutim, u utakmici između do ovog kola drugoplasiranog Slavonca koji je u Bukovlju ugosti vodeći Tomislav iz Donjih Andrijevaca na terenu je bila samo domaća momčad. Gostujući Tomislav preko tjedna u srijedu iz kup natjecanja izbacio je trećeligaša Svačić, a s obzirom da se radi o amaterskoj momčadi, oni u samo nekoliko dana nisu mogli pružiti pravi otpor u derbiju kola. Još su gosti iz Donjih Andrijevaca bili bez oba stopera Kvesića i Galovića te veznih Jelića i Zmaića. S druge strane Crveni iz Bukovlja bili su kompletni i vrlo razigrani te su iskoristili slabo izdanje Tomislava za sigurnu i čistu pobjedu sa 4:0 koju je malo tko očekivao.

Prvo poluvrijeme bilo je bez pravih prigoda. Domaći su imali više od igre i terensku nadmoć, dok su u svojoj prvoj pravoj prigodi postigli pogodak. Igrala se 36. minuta u kojoj je Josip Sušić pred gostujućim golom lijepo uposlio Sašu Ignjatića koji nije imao težak zadatak poslati loptu u mrežu za 1:0 u korist Slavonca. Drugo poluvrijeme bilo je daleko bolje i sadržajnije i već u 3. minuti nastavka Crveni iz Bukovlja povećavaju svoju prednost. Dogodilo se to u 48. minuti u kojoj je mladi Tomislav Tipurić bio dodavač za Ignjatića koji je svojim drugim golom na utakmici domaćinu donio 2:0. Bio je to za napadača iz Bosanskog Broda koji je uoči ove sezone stigao u Slavonac 4. gol u prvenstvu. Nakon gubitka od 2:0 gosti iz Donjih Andrijevaca nisu pritiskali ne bi li smanjili rezultat, već su domaći i dalje napadali te su oni tražili povećanje vodstva. To se i dogodilo u 60. minuti kada je u kontri iskusni Hrvoje Mišić proigrao mladog Leona Špoljara koji je svojim 3. pogotkom u ovogodišnjem prvenstvu donio velikih 3:0. U preostalih 30 minuta do kraja utakmice jedni i drugi imali su nekoliko pokušaja. Tako je Robert Dančo u 71. minuti na ubačaj Tomislava Bliznaca bio blizu smanjenja rezultata, ali nije bio precizan. Na drugoj strani Mišić je u prigodi na proigravanje Krešimira Ferića, međutim, Mario Jagnjić je zaustavio njegov pokušaj. Mogli su gosti iz Donjih Andrijevaca u 80. minuti smanjiti na 3:1, međutim, dobar udarac Brune Tolića iz slobodnjaka krajnjim naporom u korner izbacio je vratar Slavonca Mario Matić. Još je jednom domaći vratar morao spašavati svoju mrežu u 87. minuti kada je obranio i dobar pokušaj Tomislava Bliznaca iz slobodnog udarca. Na samom kraju u 89. minuti nogometaši Slavonca iz Bukovlja postigli su i 4. pogodak. Gosti iz Donjih Andrijevaca u polju domaćina izgubili su loptu, a onda je Viktor Kajtazi sjajno uposlio Mateja Gačića koji se sjurio prema protivničkom golu te je sa svojim 2. pogotkom u prvenstvu postavio konačnih Slavonac (Bukovlje) – Tomislav (Donji Andrijevci) 4:0.

S ovom pobjedom nogometaši Slavonca iz Bukovlja preuzeli su vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici Međužupanijske lige Brod / Požega baš od Tomislava iz Donjih Andrijevaca.  U slijedećem kolu Crveni iz Bukovlja idu na teško gostovanje u Sikirevce, dok će Tomislav u Donjim Andrijevcima ugostiti Dinamo iz Vidovaca i Dervišage.