Mobilizacija u Marsoniji uoči dolaska Sesveta

Marsonia registrirala dva nova igrača Marija Kvesića i Dominika Jergovića

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 02.09.2022

U novo prvenstvo Druge lige nogometaši Marsonije nisu dobro krenuli. Nakon dvije utakmice imaju 1 osvojen bod i to u domaćem susretu s Opatijom. Nakon toga stigao je poraz u Belišću i ove srijede ispadanje iz Kupa Hrvatske u Bijelom Brdu. Prema tome u 3 službene utakmice Bijelo – crni još nemaju pobjedu, a nova prigoda je ove subote, 3. rujna u 3. prvenstvenom kolu jedinstvene Druge lige u kojem će na Stadionu "Stanko Vlainić – Dida" od 16,30 gostovati još jedan bivši klub iz drugog ranga natjecanja - Sesvete.

U Marsoniji se polako mobiliziraju sve snage jer rezultati ostvareni na početku nove sezone nisu obećavajući. Brođani se na prvenstvenoj ljestvici jedinstvene Druge lige nalaze na pretposljednjem mjestu s jednim bodom, dok isti učinak uz njih ima još 6 klubova među kojima je i sutrašnji protivnik Bijelo – crnih Sesvete. U klubu se ne mogu oteti dojmu da nakon domaćeg susreta s Opatijom i gostujućeg u Belišću imaju samo 1 bod. Lako je Špeharova momčad mogla imati svih 6 bodova jer su Opatiju nadigrali u većem dijelu utakmice, a Belišće u prvom poluvremenu. Međutim, drugih 45 minuta u gradu papira nije bilo dobro i to treneru Marsonije zadaje glavobolje kao i igra momčadi ove srijede u Bijelom Brdu.

Zašto nogometaši Marsonije nakon prve dvije utakmice u prvenstvu nemaju maksimalni učinak razlog leži u -  realizaciji. Prigode se stvaraju, ali nema učinka. Uz malo više sportske sreće i dobru realizaciju, lako su se pobjede mogle zabilježiti protiv Opatije i Belišća, stoga se Bijelo – crni nadaju da će im se negdje vratiti i otvoriti, možda već ove subote protiv Sesveta.

Nakon prve dvije utakmice u prvenstvu, Špehar je u pretkolu Kupa Hrvatske u Bijelom Brdu protiv domaćeg BSK-a izveo mješoviti sastav koji se nije proslavio. Čak štoviše doživio je pravi potop i poraz s 5:1 nakon kojeg je osječkom treneru na klupi Marsonije postalo jasno na koga od igrača može računati u nastavku sezone, a tko još mora podići formu ili u suprotnom neće igrati.

Uoči subotnjeg gostovanja Sesveta, trener Špehar i dalje nema ozlijeđene Mateja Sivrića i Ermina Huseinbašića koji će jako nedostajati, dok je za nastup zbog ozljede zgloba upitan Dominik Perković. Sigurno nema niti Damira Mirkovića koji je u Belišću zaradio crveni karton. Zato su pravo nastupa stekla 2 igrača i to Mario Kvesić iz Strizivojne koji je ovo ljeto stigao iz slovačkog Preperea, a koji je prošao cijeli omladinski pogon u vinkovačkoj Cibaliji. Posljednjeg dana prijelaznog roka Bijelo – crni doveli su novog igrača i to lijevog bočnog Dominika Jergovića iz zagrebačkog Rudeša. Radi se o mladom igraču koji je 2001. godište i koji je rođen u Novoj Kapeli te on protiv Sesveta ima pravo nastupa. U prošlom kolu Sesvete su na svom terenu poražene od Jadrana iz Ploča, dok su se 1. kolu u 92. minuti spasili od poraza u Čakovcu protiv Međimurja s kojim su odigrali 2:2.

Prema tome ove subote Marsonia i Sesvete od 16,30 kada počinje utakmica na Stadionu "Stanko Vlainić – Dida" imaju imperativ rezultata pogotovo Bijelo – crni koji igraju na domaćem terenu i nasušno su im potrebna 3 boda, a hoće li do njih doći ovisi o puno stvari.

Svako deseto dijete u dobi od 15 do 17 godina bilo je žrtva elektroničkog nasilja

Projekt Kuće Brlić dobitnik nagrade „Simply the best“ za inovativnu realizaciju nove turističke atrakcije