Mladost u Sibinju s 3:1 bolja od Vinogorca

U Sibinju su nogometaši Mladosti na svom domaćem terenu u trening utakmici ugostili vodećeg Županijskog drugoligaša skupine B Vinogorca iz Brodskog Vinogorja.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 04.03.2021

Po teškom terenu za igru bolje su se snašli domaći koji su s 3:1 došli do pobjede. Utakmica se prvo trebala igrati u Vinogorju, ali kako Sibinjci nastavak prvenstva otvaraju kući protiv Požege, onda je razumljivo da su ovaj susret odigrali na svom terenu.

Do sada su nogometaši sibinjske Mladosti odigrali 4 trening utakmice. U prvoj su s 5:3 poraženi od ove zime pojačane Slobodnice, dok su u drugoj s 2:1 bili bolji od Amatera. Prošli tjedan su sa 6:1 nadigrani od Marsonije, dok su sada s 3:1 svladali vrlo dobri Vinogorac. Ekipa iz Brodskog Vinogorja u svom prvom trening susretu također uvjerljivo sa 4:0 poražena je od hrvatskog trećeligaša Slavonca iz Bukovlja. Zato su protiv Gaja iz Zbjega igrači Marija Ćubela došli do visoke pobjede s 5:0, dok je u Sibinju njegova momčad u porazu od 3:1 izgledala puno bolje, ali samo u drugom poluvremenu. Domaća Mladost opravdala je ulogu što se u odnosu na Vinogorac nalazi u 2 ranga većem natjecanju.

Već u 5. minuti Mladost iz Sibinja imala je prvu prijetnju preko Luke Gavrana koji je šutirao točno u gostujućeg vratara Štimca. Iz slabog i siromašnog prvog poluvremena izdvojimo još samo vodeći pogodak domaćih. Dogodilo se to u 22. minuti kada je nakon lijepe akcije Matej Dubac uposlio Miroslava Stefanovića koji je matirao Štimca za 1:0. Drugo poluvrijeme bilo je puno bolje i sadržajnije. Već nakon samo 3. minute igre Sibinjci podižu na 2:0. Ponovno je dodavač Matej Dubac, a u 48. minuti Davor Vidaković rutinski zabija i svojoj ekipi donosi 2 gola prednosti. Nakon toga Vinogorac pokušava doći do gola i malo je nedostajalo da u tome u 52. minuti uspije mladi Mateo Marčetić koji nije bio precizan. Za Mladost je u 59. minuti pokušao Kristijan Katušić, ali je šutirao preko gola, da bi mu na isti način na drugoj strani uzvratio Mario Ćubel. Gosti iz Brodskog Vinogorja u 69. minuti ipak dolaze do smanjenja rezultata na 2:1, a učinio je to u 69. minuti Renato Kolak lijepim udarcem iz daljine s kojim je prebacio Fabijana Lazarića. Ponovno se pred gostujućim golom u dobroj situaciji u 83. minuti našao Katušić, ali je ovoga puta Štimac bio na prvoj vratnici te je sačuvao svoju mrežu. Vinogorac je mogao do 2:2 u 85. minuti kada je prodorni Kolak pokrenuo akciju iz koje je Marčetić ubacio pred gol, a Ćorluka iz blizine u mat poziciji nije dobro zahvatio loptu. Kazna je stigla samo 3. minute kasnije na drugoj strani kada je vrlo dobri Katušić proigrao Dominika Miloša koji je pogodio za konačnih Mladost (Sibinj) – Vinogorac (Brodsko Vinogorje) 3:1.

Obje ekipe kao i svi amaterski klubovi željno očekuju vijest kada će im se dozvoliti odigravanje službenih utakmica, odnosno nastavak prvenstva.