Marsonia slavila u Našicama za važna tri boda

Odigrano je 30. kolo Treće HNL-istok.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 05.05.2022

Nogometaši Slavonca na svom terenu u Bukovlju u 30. kolu Treće lige – istok pružili su dobar otpor Zrinskom iz Jurjevca. Gosti se zajedno s Vukovarom bore za 1. mjesto te svojom igrom nisu opravdali visok položaj na prvenstvenoj ljestvici. S druge strane domaći su odigrali hrabro i dobro te su namučili favorizirane goste koji su s 3:2 došli do pobjede.

Nogometaši Marsonije nastavili su niz bez poraza koji je sada na 8 utakmica. U utakmici 30. kola Bijelo – crni su jučer u Našicama došli do treće uzastopne pobjede u gostima nakon što su 3 boda prvo osvojili u Čepinu, a nakon toga i u Kutjevu. Pokazala je Špeharova momčad i karakter jer su vodstvo domaćih iz prvog poluvremena u nastavku preokrenuli u svoju pobjedu s 2:1. Prvo je u 62. minuti Selmir Mahmutović izborio kazneni udarac koji je Marko Žuljević sa svojim 14. golom u sezoni pretvorio u 1:1. U 88. minuti Marsonia je došla do pobjede u Našicama koju joj je prvim golom u prvenstvu donio Marko Ristovski na dodavanje Damira Mirkovića. Na ljestvici su Brođani smanjili zaostatak za trećeplasiranim Belišćem na 7 bodova, dok su petoj Slavoniji pobjegli na 6 bodova.

Nogometaši Omladinca iz Gornje Vrbe bili su jako blizu prvoj pobjedi ovog proljeća i to na gostovanju u Čepinu kod domaćina kod kojeg su imali vodstvo od 2:0. Vrlo rano preko Matije Stojanca i Marina Begića momčad Petra Vukoje za prvih 12. minuta imala je vodstvo od 2 gola prednosti, međutim, Čepin je u završnici prvog poluvremena iz kaznenog udarca smanjio na 2:1, a onda su pogodak za konačnih 2:2 postigli u 95. minuti.

Zato na gostovanjima nisu bili uspješni Oriolik iz Oriovca i novogradiška Sloga. Da je Bedem u odličnoj formi nakon što ih je preuzeo Stjepan Kvesić i da bod koji su osvojili kod Marsonije nije bio slučajan potvrdili su jučer u Ivankovu protiv oslabljenog Oriolika kojeg su nadigrali sa čak 8:0.

Bolje sreće nije bila niti momčad iz Nove Gradiške koja je u Županju otišla sa 14 igrača i bez svojih ponajboljih pojedinaca. U takvom sastavu kao i Oriolik očekivano su poraženi od domaćeg Graničara s 2:0 koji je golove postigao u svakom poluvremenu.

Svako deseto dijete u dobi od 15 do 17 godina bilo je žrtva elektroničkog nasilja

Projekt Kuće Brlić dobitnik nagrade „Simply the best“ za inovativnu realizaciju nove turističke atrakcije