Marsonia poražena u Belišću

Nogometaši Marsonije propustili su u Belišću osvojiti bod ili bodove.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 27.08.2022

Na svom prvom gostovanju u novoj sezoni nove jedinstvene Druge lige koja je 3. rang natjecanja nogometaši Marsonije poraženi su s 2:0 u Belišću.

Obje ekipe nisu u 1. kolu došle do pobjeda pa su se na neki način htjele iskupiti, domaći za poraz u Pločama, a Brođani za 1:1 na domaćem terenu u susretu s Opatijom. Međutim, nogometaši Belišća bolje su odigrali drugo poluvrijeme u kojem su došli do zaslužene pobjede.

Od svih 16 klubova u ovogodišnjoj Drugoj ligi 2 slavonska predstavnika Belišće i Marsonia imaju dugu povijest međusobnih utakmica. Crveni i Bijelo – crni na klupi imaju Osječane i bivše suigrače Davora Rupnika i Robert Špehara čiji je dvoboj pripao s 2:0 godinu mlađem Rupniku. Njegova momčad bolje je odigrala drugo poluvrijeme u kojem je postigla 2 gola, ali ono po čemu će se pamtiti ova utakmica je gesta gostujućih navijača Legije kojima su u pomoć priskočili domaći Baraberi. Naime, početkom drugog poluvremena na stazi iza navijača na biciklu se srušila mlada 35. godišnja djevojka kojoj je pozlilo. Navijači Marsonije su to vidjeli te su zvali pomoćnog suca i dežurnu liječničku službu koja nije znala što se događa. Onda su bacili plastičnu čašu u teren kako bi napravili prekid utakmice te je liječnička pomoć došla do djevojke koju su navijači rashlađivali. Pozvana je i hitna i djevojka je nakon svega došla k sebi, a navijačima jedne i druge momčadi sve čestitke kako na tom potezu, a tako na fer i korektnom bodrenju svojih momčadi.

Sama utakmica u prvom poluvremenu pripala je Marsoniji koja je bila bolji protivnik, međutim, Brođani svoje prigode nisu realizirali. Zato je Belišće svoje iskoristilo te su u drugom poluvremenu postigli 2 gola za zasluženu prvu pobjedu u novom prvenstvu koja je izborena bez ponajboljeg igrača Silvija Anočića. Niti Bijelo – crni nisu bili kompletni te su njima jako nedostajali Sivrić i Huseinbašić.

Već u 1. minuti Ivan Blatančić za goste našao se u prigodi, ali je vratar Belišća Frane Barbić nastavio sjajno izdanje koje je imao u Pločama u 1. kolu. Vrlo brzo u 4. minuti stoper Brođana Mislav Dogan pokušao je nakon ubačaja Blatančića, ali je šutirao preko gola. Prvu i jedinu prijetnju za Crvene imao je u 22. minuti bivši napadač Marsonije Mario Bačić koji je pokušao prebaciti Karla Krijana u čemu je i uspio, ali nije pogodio okvir gola. Imala je Špeharova momčad u 36. minuti dobru situaciju u kojoj se našao ponovno Blatančić koji je dobio loptu od Didovića, ali u prošloj sezoni najbolji strijelac Treće lige – istok s 23 gola nije pogodio donji lijevi kut. U još boljoj mat prigodi našao se Blatančić i to samo dvije minute kasnije kada ga je proigrao Mahmutović, međutim, senegalski stoper Mamadou uz pomoć sjajnog Barbića spriječio je gostujuće vodstvo. Špehar u nastavku želi sva 3 boda i u napad uz Mahmutovića gura iskusnog Igora Prijića koji se odmah našao u prigodi, ali nije bio precizan. Već u sljedećem napadu Belišće je kaznilo sve promašaje Bijelo – crnih. Naime, Deni Stojanac bio je asistent za brzonogog pričuvnog D' Andre Bishopa koji je pokraj Krijana pogodio za vodstvo domaćih od 1:0. Bio je to prvi udarac Crvenih u okvir gostujućeg gola, dok nakon toga Marsonia niti jednom nije zaprijetila za poravnanjem. Domaći su bili bolji te su imali mirnoću i kontrolu igre, a onda su u 72. minuti udvostručili svoju prednost preko igrača utakmice Stojanca. On je dobio loptu od Filipa Radovanovića te ju je poslao pod gredu nemoćnog Krijana za 2:0. Sve nade Marsonije ugašene su u 78. minuti kada je zbog crvenog kartona isključen Damir Mirković, dok je Belišće zajedno sa svojim navijačima proslavilo prvu pobjedu u novom prvenstvu.

U srijedu obje ekipe igraju utakmice pretkola Kupa Hrvatske, pa je tako Belišće domaćin BSK-u iz Buka, dok će Marsonia na gostovanje kod BSK-a, ali onog iz Bijelog Brda.