Marsonia i Opatija remijem otvorili prvenstvo

U svojoj premijeri u jedinstvenoj Drugoj ligi nogometaši Marsonije nisu uspjeli svladali bivšeg drugoligaša Opatiju.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 20.08.2022

Gosti su izvukli bod na Stadionu "Stanko Vlainić – Dida" nakon što je utakmica završila 1:1. Brođani su bili bolji te su bili bliže pobjedi, dok gosti svojom igrom nisu opravdali ambicije plasmana na 1. mjesto. Opravdanje za Opatiju je to što nisu bili kompletni, dok se Marsonia u drugom poluvremenu kod vodstva od 1:0 nesvjesno povukla što su gosti iz kvarnerskog zaljeva iskoristili i došli do boda. Još su domaći u tom periodu ostali bez vrlo dobrog Ermina Huseinbašića što je također poremetilo ritam momčadi Roberta Špehara koja je protiv jake Opatije pokazala da u ovoj ligi može biti itekako konkurentna.

Nakon početnog ispitivanja snaga prva se uvelikoj prigoda našla Marsonia kada je u 16. minuti Selmir Mahmutović na ubačaj Ivana Blatančića pogodio gredu. Bio je to uvod u vodstvo Brođana koje se dogodilo 6 minuta kasnije. Igrala se 22. minuta u kojoj je Mahmutović izborio slobodni udarac iz kojeg je ponajbolji igrač domaćih Matej Sivrić dobro ubacio pred gol, a tamo se najbolje snašao baš Mahmutović koji je Marsoniji donio početnu prednost od 1:0. Nakon toga je Špeharova momčad i dalje puno bolja te se opasni Mihić u 38. minuti našao u kontri, ali je odlični Marijan Ćorić na golu Opatije istrčavanjem otklonio opasnost. U drugom poluvremenu domaći su tražili drugi pogodak i rješenje utakmice te su najbliže tome bili u 60. minuti kada je nakon ubačaja Ivana Blatančića pred golom Erminu Huseinbašiću udarac uz pomoć vratnice obranio gostujući vratar Ćorić. Nakon toga dobri Huseinbašić se ozlijedio, a Marsonia se povukla i prvu prigodu Opatija je imala u 77. minuti preko Uroša Arsenijevića koji je na ubačaja Ayaija šutirao malo pokraj gola. Samo minutu nakon toga gosti su došli do poravnanja kada je udarac Akinoli odbio domaći vratar Karlo Krijan, dok je odbijenu loptu Arsenijević poslao u mrežu za 1:1. Ubrzo Marsonia igru prenosi u kazneni prostor Opatije i traži pobjedonosni pogodak, pa su tako gosti blokirali vrlo opasne udarce prvo Igoru Prijiću, a onda nešto kasnije i Ivanu Blatančiću. Najbliže golu Špeharova momčad bila je u 87. minuti kada je na ubačaj Antonija Svrzlića pred golom kapetan Marsonije Josip Balentović šutirao malo pokraj gola te je ostalo po bod svakom za konačnih 1:1.

U sljedećem 2. kolu jedni i drugi će na gostovanja. Tako Marsonia ide u Belišće koje je u ovom kolu s 3:1 poraženo u Pločama, dok će Opatija u Dugom Selu igrati protiv domaće istoimene ekipe koja je u 1. kolu uzela bod u Krapini.