Malonogometaši Broda 035 poraženi u derbiju 6. kola

U derbiju 6. kola Druge lige – istok malonogometaši Broda 035 na parketu dvorane Brod ugostili su Novu Gradišku.

Autor: Brodportal | Datum objave: 18.11.2022

Bio je to i županijski derbi vodećih Brođana koji su prije ogleda s trećeplasiranim gostima iz Nove Gradiške bili bez poraza. Na kraju susreta 3 boda otišla su prema zapadu županije MNK Nova Gradiška koji je sa čak 5:1 slavio pobjedu nad ekipom trenera Ivice Ćorluke kojoj je ovo bio prvi poraz u sezoni.

S puno ambicija vodeća momčad Druge lige – istok malonogometaši Broda 035 dočekali su derbi kola, ali i županije protiv jako dobre Nove Gradiške. Na kraju su gosti iskoristili sve svoje prigode, dok su na golu imali sjajnog golmana Marka Maričevića. On im je donio uvjerljivu pobjedu s 5:1 s kojom se nisu previše nadali pogotovo s tim rezultatom. Domaći su igrali bez prvog golmana Željka Konrada i Roberta Ruheka, dok u gostujućem sastavu nije bilo Filipa Bungića koji se dobro oporavlja nakon prometne nesreće. S ovom pobjedom nad Brođanima ekipa Nove Gradiške vratila se u borbu za 1. mjesto.

Od početku je Brod 035 bio na polovici gostiju iz Nove Gradiške i tražio je vodeći pogodak. Tako je nekoliko pokušaja imao Luka Đerek kao i mladi Domagoj Đurković, međutim, mrežu Nove Gradiške uspješno je čuvao golman Marko Maričević. Prijetili su i gosti preko Darija Batala i Stjepana Petrovića, međutim, na golu Broda 035 bio je spreman Kolumbijac Nicolas Lopez Zuluaga koji je sve te udarce zaustavio. Upravo je njegov izlazak s gola kaznio Dario Batalo koji se u 7. minuti dobro snašao te je pogodio za vodstvo malonogometaša Nove Gradiške za 1:0. Nakon toga je u 12. minuti Domagoj Đurković imao 2 dobra udarca, međutim, oba je ukrotio Maričević, dok je nakon njega u 14. minuti zaprijetio i Mario Ćubel. Ovoga puta Maričević je bio svladan, međutim, udarci Ćubela otišli su malo pokraj gola. Nakon Đurkovića i Ćubela, na red je došao Đerek čije je dobre pokušaje zaustavio odlični i nesavladivi Maričević na golu Nove Gradiške. Tako se s vodstvom gostiju od 1:0 otišlo na poluvrijeme, dok je u 3. minuti u nastavku momčad Gordana Pribanića udvostručila svoju prednost. Goran Jurić bio je dodavač za Filipa Matijaševića kojeg su domaći ostavili samog pred Zuluagom koji ništa nije mogao učiniti za 0:2. Nisu se Brođani niti snašli, a već je bilo 0:3. Igrala se 26. minuta u kojoj je Maričević poslao dugu loptu za Darija Batala koji je sa svojim 2. golom na utakmici Novoj Gradiški donio velikih 3:0. Domaći nakon toga povlače logičan potez i igraju bez golmana s igračem više u polju ne bi li stigli rezultat. Takva igra uvijek je veliki rizik i samo minutu nakon što su primili treći, malonogometaši Broda 035 dobili su i 4. pogodak. Na gostujućoj polovici izgubili su loptu koju je Stjepan Petrović poslao na drugu stranu u prazna vrata za 0:4. Do kraja utakmice ostalo je 13 minuta i Brođani su tražili smanjenje rezultata, međutim, ili je Maričević uz igrače  obranio svoja vrata ili je goste kao nakon udarca Đurkovića spasila vratnica. Pogodila je i Nova Gradiška okvir gola preko Kristijana Jakića u 33. minuti, dok je 3 minute prije kraja gostujući sastav postigao i 5. pogodak. Ponovno je Brod 035 izgubio loptu, dok je njegov bivši igrač Goran Jurić u 37. minuti precizno pogodio za 0:5. Momčad Ivice Ćorluke u 38. minuti ipak je postigla počasni gol i to preko Mateja Gačića koji je napokon svladao sjajnog Maričevića za konačnu pobjedu malonogometaša Nove Gradiške protiv Broda 035 s 5:1.

S ovom pobjedom malonogometaši Nove Gradiške preuzeli su vodeću poziciji na ljestvici s 12 bodova, dok isti učinak imaju vinkovačka Aurelia i Brod 035. U sljedećem 7. kolu Nova Gradiška dočekuje Futsal Olimpijac iz Županje, dok Brod 035 ide na gostovanje kod Vinkovaca.