Igor Omrčen i Split prejaki za odbojkaše Marsonije!

Protiv Splita odbojkaši Marsonije odigrali su unaprijed utakmicu iz pretposljednjeg 21. kola u regularnom dijelu Superlige.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 13.02.2021

Brođani su izašli u susret Splićanima koji su ove srijede u polufinalu Kupa Hrvatske s 3:1 poraženi u Osijeku od domaće Murse. Kad su već u Slavoniji i zbog smanjenja troškova klubovi su se dogovorili o međusobnoj utakmici u kojoj je Split imao ulogu favorita.

Odbojkaši Splita protiv Marsonije opravdali su ulogu favorita koju su imali te bez obzira što su samo dan ranije igrali u Osijeku kup utakmicu protiv Murse, oni su s uvjerljivih 3:0 nadigrali Brođane. Veliku prevagu i razliku na terenu čini najbolji Hrvatski odbojkaš svih vremena Igor Omrčen koji se prije godinu dana vratio u rodni Split. Iza njega je bogata karijera te ima nastupe na 2 Europska prvenstva za Hrvatsku reprezentaciju, dok je 2 puta bio najbolji strijelac Europske odbojkaške lige. Omrčen će u rujnu napuniti 41. godinu te je visok 208 cm i igra na poziciji primača, napadača. Čak 20 godina igrao je u inozemstvu, ali nije mijenjao puno klubova. Tako je 6 sezona proveo u talijanskom Cuneu koji je najbolji klub u Europi i Svijetu te je bio u Parmi i 5 sezona u Macerati. Osvojio je 2 puta Kup Italije i isto toliko puta Superkup, dok je 2 puta podigao pehar za pobjednika Europskog CEV ili Challange kupa. Igrao je u Katru i čak 7 godina u Japanu u kojem ga tretiraju kao pravo božanstvo. Šteta što na utakmici između Marsonije i Splita nije bilo gledatelja kako bi uživo svjedočili o igračkoj veličini Igora Omrčena.

Nakon dugo vremena odbojkaši Marsonije nastupili su u kompletnom sastavu s Josipom Barišićem, ali je za njih očekivano Split s Omrčenom bio nepremostiva prepreka. Nakon prvog seta bilo je 25:16, u drugom 25:15, a u trećem 25:22 za Splićane koji će na kraju regularnog dijela prvenstva vjerojatno biti među prve 4 ekipe.

Odbojkaši Marsonije dobro su krenuli u utakmicu te su imali vodstvo od 4:1. Ubrzo Splićani dolaze do svoje prve prednosti sa 6:5 te se izjednačeno igralo do 9:9. Nakon toga gosti rade seriju i prvi set rješavaju u svoju korist s 25:16. U drugom je Split od početka krenuo s 5:0 i do kraja tog seta držao razliku za konačnih 25:15. Posljednji 3. set bio je jedini izjednačen premda su Splićani od početka bili u stalnom vodstvu. Brođani su se dobro držali sve do same završnice kad su gosti kod 22:19 i 24:22 napravili ključne poene za konačnih 25:22 što im je donijelo pobjedu s 3:0 u setovima. Gostujući sastav dominirao je u svim elementima igre, dok je pojedinačno Omrčen osvojio 15, Dell'Orco 14, a Ćosić i Kulušić svaki po 13 poena.

U sastavu Marsonije je Josip Ilić osvojio 12, Antun Odobašić 11, a Josip Budim 10 poena.

Za Brođane je puno važnija naredna utakmica u kojoj će ove nedjelje na parketu dvorane Vijuš gostovati Zadar.

Utakmica između odbojkaša Marsonije i Zadra igra se ove nedjelje od 15 sati u dvorani Vijuš, dok je u njihovom prvom međusobnom susretu pobjeda s 3:2 pripala Brođanima kojima je to jedini uspjeh u gostima u ovoj sezoni.

Ćosić: Slijedimo njegov nauk i promičemo njegove ideje na nove i mlade generacije

Od ponedjeljka popuštanje epidemioloških mjera u županiji, učenici se vraćaju u školske klupe

Stručni studij Drvne tehnologije upisuje drugu generaciju studenata u Vinkovcima

Ana Lujić putnik na Europsko prvenstvo

Otkrivene brončane ploče s imenima Ane Titlić i Kornelije Kvesić

Više od 200 sportaša iz 14 klubova na međunarodnoj regati KKK Marsonia

Mazatori odlični organizatori Prvenstva Hrvatske u supersprint duatlonu, Dejan Radanac i Ines Jozić najbolji među Brođanima