Sport

Derbi kola između dva Slavonca pripao domaćinu iz Bukovlja

Do naslova prvaka jeseni mogao je i Slavonac iz Bukovlja koji je u posljednjem derbiju kola na domaćem terenu s 2:0 pobjedio imenjaka iz Nove Kapele, međutim, sastav iz Oprisavaca slavio je u Pakracu te je na taj način obranio vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici.

Jedan od derbija posljednjeg 13. kola u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Brod / Požega igrao se u Bukovlju u kojem je drugoplasirani Slavonac ugostio imenjaka iz Nove Kapele koji je prije ovog kola bio na 4. mjestu s bodom manje iza svog domaćina. Na kraju je razlika između 2 Slavonca uoči proljetnog nastavka prvenstva narasla na 4 boda budući su Crveni u Bukovlju slavili pobjedu s 2:0. Zeleni iz Nove Kapele nastupili su u kompletnom sastavu te su bili bolji u prvih 29. minuta kada su iz kaznenog udarca primili prvi pogodak. Domaći su igrali bez Krešimira Ferića i Saše Ignjatića, dok su u 55. minuti autogolom Kašljevića postigli i drugi gol za konačnu pobjedu s 2:0 protiv vrlo solidnog sastava iz Nove Kapele.

Nogometaši Slavonca iz Nove Kapele kod svog imenjaka u Bukovlje došli su s 3 uzastopne pobjede, dok su Crveni u posljednje dvije utakmice osvojili samo 1 bod. Da su u dobrom nizu gosti su pokazali u prvih pola sata igre kada su mogli doći do početnog vodstva. Prvo je mladom Josipu Čujiću na golu domaćih u 5. minuti zaprijetio kapetan Zelenih iz Nove Kapele Ivan Dujmović, da bi u 7. minuti sastav Milana Tomljenovića pogodio gredu. Iz kornera je ubacio Nemanja Prodanović, dok je pred golom Ivan Kašljević pogodio okvir domaćih vrata. Samo minutu nakon toga pred Čujićem se našao i bivši napadač ekipe iz Bukovlja Dragan Sremac, međutim, u ovoj situaciji nije se najbolje snašao. Prvi pokušaj imala je momčad Zorana Galetića u 18. minuti preko mladog Tomislava Tipurića čiji je udarac obranio Alen Leist. Po vrlo hladnom i vjetrovitom vremenu igra se vrlo dobro te u 25. minuti nakon novog kornera Prodanovića, sada Valentino Podobnik šutira, ali u Čujića. Ubrzo za goste pokušava i Josip Gospočić, ali je njegov udarac otišao malo preko gola. Dok su gosti bili opasniji i tražili su vodeći pogodak u 29. minuti su ga primili. U dvoboju Hrvoja Mišića i Ivana Ivanagića sudac Mateo Bednjanec s Budainke pokazao je na najstrožu kaznu. Gosti iz Nove Kapele protestirali su jer su smatrali da je prekrašaj bio izvan kaznenog prostora, međutim, sudac je uvjerenja da je prekršaj bio na crti koja je sastavni dio kaznenog prostora. Siguran izvođač bio je iskusni Hrvoje Mišić za vodstvo sastava iz Bukovlja s 1:0. Nastavak utakmice bolje otvaraju Crveni i u 49. minuti Mišić nesebično vidi slobodnog Matea Abramovića čiji je pokušaj otišao preko okvira gola. Vrlo brzo u 55. minuti momčad iz Bukovlja udvostručila je svoju prednost. Udarac Danijela Nikolića htio je blokirati stoper Zelenih iz Nove Kapele Ivan Kašljević, međutim, prevario je svog vratara Leista te je lopta završila u mreži za 2:0. Nakon toga nije bilo puno lijepe igre niti prigoda na obje strane sve do 90. minute. Tada se u 90. minuti Gospočić našao u dobroj situaciji smanjiti rezultat, ali nije bilo preciznosti. Minutu nakon toga ponovno je mladi Abramović pred golom gostiju iz Nove Kapele, ali je Leist obranio te je ostalo 2:0 za domaću momčad iz Bukovlja.

Za oba Slavonca sada slijedi zimska stanka u kojoj će Crveni iz Bukovlja prezimiti na 2. mjestu s 3 boda iza vodećeg Zadrugara iz Oprisavaca. S druge strane Zeleni iz Nove Kapele proljetni nastavak i 2023. godinu u kojoj klub slavi 100. godina postojanja dočekat će na 5. mjestu.