Održan je 4. Brevet - biciklističko natjecanje na 200, 300, 400 i 600 km. Organizator je bila Udruga SB biciklist. Vozilo je 36 vozača biciklista iz Zagreba, Karlovca, Kutine, Duge Rese, Zadra, Osijeka, Čepina, Belišća, Požege, Županje i Slavonskog Broda, ali i iz Orašja i Laktaša (BiH).
Na ovom Brevetu nastupile su i dvije djevojke, jedna od njih je i Jasmina Barić iz Babine Grede koja je vozila za Rekreativnu biciklističku udrugu Kotur iz Županje.
Ove godine je na 4. slavonskobrodskom Brevetu nastupio i ovogodišnji pobjednik CroUltre Igor Božanić. Njemu su ove vožnje rekreativne kako se već godinama i voze Breveti. Svoj prvi nastup na Brevetu imao je i Oriovčanin Matija Nedaća.
Ovogodišnji Brevet vozio se dionicama od Podvinja, Sibinja, Grgurevića, Bilica, Zagrađa, preko Drenovca do Lužana i dalje na Novu Kapelu. Potom se vozilo na Srednji Lipovac i do Požege pa na Kutjevo, Našice, jezero Borovik i nazad za Slavonski Brod.
To je bila ruta za 200 km, dok su oni na 300, 400 i 600 km vozili do Požege, zaitm preko Lipika, pa natrag za Požegu.
Dionica na 400 km vodila je od Slavonskog Broda preko Starog Topolja, Trnave, Pake, Sovskog doa l i preko Dilja natrag u Slavonski Brod. Na 600 km uz isti krug produzžilis su do Iloka preko Vinkovaca i Vukovara i vratili se natrag u Slavonski Brod. Tko je bio najbrži nije bilo važno, pobjednici su svi koji su u zadanom vremenu odvozili sve navedene rute.
Udruga SB biciklist osnovana je krajem 2008. godine. Ovo je treća godina kako oni organiziraju ovo natjecanje.
Josp Šebalj

