Klubovi s istoka i zapada Brodsko – posavske županije koji se natječu u Trećoj ligi – istok, Tomislav iz Donjih Andrijevaca i Oriolik iz Oriovca odigrali su međusobnu pripremnu utakmicu. U ovim zimskim uvjetima teren s umjetnom travom na Stadionu uza Savu pogodan je za ovakve susrete, dok je trenerima najvažnije da nije bilo ozljeda igrača. Rezultatski je pobjeda s 1:0 pripala Orioliku iz Oriovca, dok su obje ekipe imale nekoliko lijepih prigoda za golove.
Za oba člana Treće nogometne lige – istok iz Brodsko – posavske županije, Tomislav iz Donjih Andrijevaca i Oriolik iz Oriovca međusobna utakmica bila je prva pripremna budući su oba kluba tek krenula sa zimskim trenažnim procesom. U ovom susretu momčad iz Donjih Andrijevaca bila je domaćin, dok su ovu utakmicu kod Tomislava propustila 2 Karla Kokanovića, mlađi stoper i stariji napadač. S druge strane za goste iz Oriovca nisu igrala 2 brata Kristijan i Šimun Lucić, dok su Crveni ove zime ostali samo bez vratara Stjepana Zebe. Trećeplasiranu momčad prvenstva Treće lige – istok koju vodi Bernard Brnjić ove zime napustila su 4 igrača, dok ih je došlo nekoliko novih koji se tek trebaju dokazati. Obje ekipe imale su svojih prigoda, dok je jednu u završnici susreta iskoristio Oriolik za pobjedu s 1:0.
Upravo je momčad Bernarda Brnjića preko Ivana Dominkovića imala lijepu prigodu iz slobodnog udarca doći u vodstvo, ali je kapetan Oriolika na golu Josip Herceg odlično obranio. Za Crvene su se po 2 puta u prigodama nalazili Stjepan Stubičan i Goran Jurić, a za Tomislav najbolji strijelac lige Ivan Tunuković koji je kao Stubičan i Jurić imao dvije dobre situacije za pogodak. Pokušaje su još za Crvene imali Ivan Jozić i Karlo Donković, dok su gosti iz Oriovca prvi zaprijetili u drugom poluvremenu. Na dodavanje Kuzmića pred golom Tomislava u 47. minuti našao se Morber, međutim, pričuvni mladi vratar Buholc bio je na mjestu. Nakon toga je momčad iz Donjih Andrijevaca preko svojih mladih igrača mogla do vodstva. Prvi se u dobroj prigodi u 52. minuti našao David Andrijević, ali nije uspio pogoditi okvir gola. U sličnoj situaciji bio je u 68. minuti i Patrik Sertić, međutim, niti on nije bio dovoljno precizan. Naravno da su treneri u drugom poluvremenu prigodu dali i drugim igračima kako bi isprobali sve raspložive snage. Dobar pokušaj imao je za ekipu Bernarda Brnjića u 75. minuti Tomislav Bliznac kojem je udarac iz slobodnjaka obranio mladi bivši vratar juniora Marsonije Matej Stepić. Pogodak odluke za pobjedu Oriolika s 1:0 postigao je u 85. minuti Stjepan Stubičan koji je dobro reagirao pred golom na ubačaj Marka Kuterovca.
Tako su nogometaši Tomislava iz Donjih Andrijevaca i Oriolika iz Oriovca odigrali solidnu pripremnu provjeru u kojoj je važno istrčati se te da se nitko ne ozlijedi. Naravno da je rezultat u ovakvim susretima u drugom planu, dok trenerima ove utakmice posluže za uigravanje momčadi i davanje minuta mladim igračima.


