U pripremama za nastavak prvenstva su nogometaši Vinogorca iza kojih je vrlo dobar jesenski dio prvenstva u Trećoj ligi – istok. Podsjetimo da je momčad iz Brodskog Vinogorja 3 boda udaljena od vodeće Đakovo Croatije, dok isti broj bodova kao i oni ima i Borac iz Kneževih Vinograda. Nisu daleko niti preostala 2 kluba iz županije, pa je tako Svačić iz Starog Slatinika samo bod iza Zelenih na 4. mjestu, dok je Tomislav iz Donjih Andrijevaca na 6. poziciji s 3 boda manje. Prema tome, nogometaše Vinogorca očekuje zahtjevan drugi dio prvenstva. Momčad je u prvom dijelu sezone s klupe vodio Braslav Ostojić, dok će u nastavku to ponovno biti Mario Ćubel.
Osim Braslava Ostojića iz Vinogorca su otišli: David Radman u Marsoniju, Matej Pajković u Željezničar i Dario Ćato koji je u Zadrugaru iz Oprisavaca. Ta 3 igrača zamjenila su 3 nova, dok je u klubu napokon Hrvoje Mišić koji je bio u Slavoncu iz Nove Kapele. Radi se o iskusnom napadaču koji ima 38. godina i koji se pred kraj svoje bogate karijere vratio u Vinogorac u kojem je oduvijek i bio budući živi nedaleko od stadiona, dok mu je u klubu i sin.
Veliko pojačanje za Vinogorac predstavljat će i povratak Karla Ivanagića. On je bio u drugoligašu Jarunu te se nakon 6 mjeseci vratio u Brodsko Vinogorje gdje će pomoći u klubu ostvariti što bolji rezultat.
Na popisu Vinogorac ima 24 igrača, dok su do sada odigrane 3 pripremne utakmice. U prvoj su s 3:1 poraženi u Zagrebu od trećeligaša Trnja, da bi s 2:1 izgubili pripremni ogled i u Odranskom Obrežu. Ovaj vikend je momčad iz Brodskog Vinogorja sa 7:0 nadigrala Slobodnicu, a 3 gola postigao je Andrej Svrzlić, dok se u strijelce s 2 gola još upisao Karlo Ivanagić, a po jednom Izidor Bošnjaković i mladi Mihael Jurčić. Uz Hrvoja Mišića i Karla Ivanagića u Brodsko Vinogorje ove zime je još došao i Matej Ivanković koji je bio u Podcrkavlju, dok je prije toga nastupao za Budainku,
Ovog vikenda nogometaši Vinogorca imat će dvije provjere, pa će tako u subotu, 8. veljače igrati sa Zagrebom na gostovanju, a sutradan u nedjelju na Jelasu od 15 sati protivnik im je Marsonia. Momčad će od 13. do 16. veljače biti u Međugorju na mini – priremama te će odigrati utakmicu protiv Neretve iz Metkovića. Na povratku iz Međugorja protivnici su im još Hajduk u Pakracu i na Gradskom stadionu s umjetnom travom gdje imaju treninge 3 puta u tjednu i Zadrugar iz Oprisavaca. To će im ujedno biti posljednja 7. provjera jer 1. ožujka kreće prvenstvo i dolazak Slavije iz Pleternice u Brodsko Vinogorje.


