×
×
Sport

Nogometaši Oriolika samo bod zaostaju za vodećom Slogom

 Nogometaši Oriolika samo bod zaostaju za vodećom Slogom

Polusezona u MŽNL Slavonski Brod / Požega za nogometaše NK Oriolik iz Oriovca bila je uspješna. Za vodećim NK Sloga iz Nove Gradiške imaju zaostatak od samo  boda, a trećeplasirani Lipik za njima zaostaje dva.
 
U Oriovcu su imali vrlo uspješnu jesen i najbolja su ekipa u ligi kad su u pitanju utakmice na domaćem terenu. Naime, zabilježeno je svih 7 pobjeda iz isto toliko utakmica uz gol razliku od 23 postignuta i samo 5 primljenih golova. U gostima su na polovičnom učinku te su u 6 utakmica ostvarene 3 pobjede i imaju 3 poraza za osvojenih 9 bodova i plasman na ukupno 2. mjesto. U cijeloj polusezoni Oriovčani su izgubili samo tri utakmice, ali i to je bilo nedovoljno za naslov prvaka jeseni.
 
Počeli su s pripremama za drugi dio sezone u kojem će imati šest utakmica u Oriovcu, a sedam na gostovanju. U igračkom dijelu nitko od igrača nije otišao, u klub je stigao Mateo Škorić, napadač koji je bio u Željezničaru, a prije toga u Vinogorcu. Nakon pet godina vratio se i Oriovčanin Josip Petrak kojem je posljednji klub bio Zagreb, dok je ranije bio u BiH.
 
Raduje podatak da su ove jeseni veliku većinu utakmica odigrali mladi igrači Oriolika, pa su tako 11 nastupa u 13 utakmica imali Josip Marić i Arian Maroš koji je sa 6 golova i drugi strijelac kluba iza Gorana Jurića koji ima 8. Uz njih tu su još Lovro Dražić i Marin Pavelić.
 
Ove polusezone za Oriolik su ukupno nastupila 22 igrača, dok su svih 13 utakmica odigrali: vratar Stjepan Zeba te igrači: Goran Jurić, Stjepan Stubičan, John Otu, Robert Stahović i Kristijan Lucić koji je postigao 5 golova te je kao i Luka Morber treći najbolji strijelac kluba.
 
Osim u igračkom dijelu pojačali su se i u stručnom, pa je tako radu prve ekipe priključen Marko Medved koji je trener klupskih juniora i kadeta. Prvu pripremnu utakmicu nogometaši Oriolika imat će 7. veljače u Garešnici kod Garića, dok im prvenstvo kreće 8. ožujka s neugodnim gostovanjem na Stadionu "Stanko Vlainić – Dida" kod domaćeg Željezničara.
 
Josip Šebalj

Možda Vas zanima i ovo