Sport

Nogometaši brodske Marsonije s 5:0 nadigrali novogradišku Slogu!

U svojoj 5. prijateljsko – pripremnoj utakmici nogometaši Marsonije na glavnom terenu Stadiona uz Savu ugostili su Slogu iz Nove Gradiške, člana Treće lige – istok. Na kraju su Brođani zabilježili uvjerljivu pobjedu s 5:0. Bila je ovo prva pobjeda momčadi Dalibora Bognara u ovim zimskim pripremama.

Bila je ovo prva utakmica, doduše neslužbena na novom stadionu koji još nije završen. Brođani su igrali bez ozlijeđenih Antonija Ivandića, Darija Pudića, Tonija Bošnjakovića, Dine Bognara i Mihaela Mihaljevića. Ni gosti iz Nove Gradiške nisu nastupili u najjačem sastav; kod njih su izostali Nikola Eller, Jakov Medvedović te braća Danijel i Filip Bungić. Konačnih 5:0 ne otkriva pravo stanje budući je Marsonia veći broj prigoda pretvorila u golove te je imala visok postotak realizacije. To se ne može reći za Slogu koja je stvorila nekoliko lijepih prigoda koje je zaustavio Domović ili okvir domaćeg gola, a bilo je i nepreciznih pokušaja.

Nakon gostovanja u Pleternici, Đakovu i Kutini za nogometaše Marsonije utakmica protiv Sloge bila je druga domaća, a ukupno 5. u ovim pripremama. S druge strane sastavu iz Nove Gradiške ovo je nakon pobjede u Oriovcu s 2:1 nad Oriolikom bila druga provjera.

Do vodstva je Marsonia došla u 18. minuti u kojoj je Matej Sivrić poslao dobru loptu pred gostujući kazneni prostor, a tamo je đakovački stoper Niko Stanušić lijepim potezom matirao Stjepana Zebu za 1:0. Mogli su gosti iz Nove Gradiške u 25. minuti poravnati na 1:1, međutim dobar udarac bivšeg igrača Marsonije Dinka Matoševića zaustavio se na okviru domaćeg gola. Momčad Dalibora Bognara u 33. minuti udvostručla je svoje vodstvo. Više od pola gola pripisuje se odličnom Tomislavu Valentiću koji je sjajno prošao po lijevoj strani te je dobrom loptom poslužio Selmira Mahmutovića koji nije imao težak zadatak poslati loptu u nebranjenu mrežu za 2:0. Vrlo brzo u drugom poluvremenu Brođani su imali 4:0. Prvo je aktivni Slobodan Milanović u 49. minuti proigrao Mahmutovića kojem je udarac obranio vratar Lovro De Villa.

U nastavku akcije lopta je došla do 18.godišnjeg bivšeg napadača zagrebačkog Dinama Adrijana Perića koji je pronašao Mahmutovića, a ovaj je pokazao zašto je najbolji strijelac lige te je atraktivnim potezom i svojim drugim golom na utakmici povećao prednost svoje ekipe na 3:0. Ubrzo je u 52. minuti bilo i 4:0 te su gledatelji vidjeli novi lijepi potez kao i pogodak. Učinio je to Ivan Božić koji se ove zime iz Svačića Stari Slatinik vratio u Marsoniju. On je iz voleja matirao De Villu nakon novog dugačkog dodavanja Sivrića. Nakon toga je Sloga imala dobar udarac mladog Slavka Matoševića koji je u 66. minuti obranio Domović, da bi samo minutu nakon toga još jednom domaćem vrataru Domoviću zaprijetio Dinko Matošević, međutim, šutirao je malo pokraj gola. Mogli su gosti iz Nove Gradiške postići pogodak i u 73. minuti kada je udarac još jednom mladom gostujućem igraču Luki Severoviću na dodavanje Frana Balunovića obranio vrlo dobri Marko Domović. Na samom kraju u 90. minuti Tomislav Valentić je kao i Matej Sivrić upisao svoju drugu asistenciju, dok se među strijelce za konačnih Marsonia – Sloga (Nova Gradiška) 5:0 upisao Dario Ćato.

Niko Stanušić

Pred nogometašima Marsonije sada je odlazak u Međugorje u kojem će biti od srijede, 7. do četvrtka 15. veljače te će tamo odigrati 3 utakmice. S druge strane Sloge će u Novoj Gradiški u subotu 10. veljače ugostiti Batrinu, a dan kasnije u nedjelju također na svom terenu Slavonac iz Gunjavaca i Drežnika.

Stadionu uza Savu. Vrijeme sunčano, teren solidan za igru. Sudac Jozić (Slavonski Brod)

STRIJELCI: 1:0 – Stanušić (18), 2:0 – Mahmutović (33), 3:0 – Mahmutović (49), 4:0 – Božić (52), 5:0 – Ćato (90)

MARSONIA: Domović – Sivrić, Akšamović, Stanušić, Valentić – Petrak, Stanišić – Bačić, Milanović, Božić – Mahmutović. (Još su igrali: Barišić, Ćato, Didović, Haračić i Perić) TRENER: Dalibor Bognar

SLOGA (NG): Zeba - Tomić, Lanusović, Blažević, Fischer – V. Medvedović, D. Matošević - Blazina, M. Marijanović, Ciprić – Mihić. (Još su igrali: De Villa, Benić, Divković, F. Balunović, L. Severović, Strinavić, S. Matošević, Crljenković i B. Balunović. TRENER: Ivica Lukšić