Kalendar događanja
Strip
Sport
Županijski derbi Slavonca i Oriolika završio bez pobjednika
Županijski derbi 6. kola Treće HNL – istok odigrali su u Bukovlju domaći Slavonac i Oriolik iz Oriovca.

Gotovo se ne pamti kada su ova dva kluba posljednji puta odigrala međusobnu utakmicu u prvenstvu. Bilo ih je ranije u Županijskom kupu, ali u prvenstvu baš i ne. Na kraju nije bilo pobjednika te je završilo 1:1 s tim da više zadovoljniji s ovim bodom mogu biti gosti iz Oriovca.

Kao i u prijašnjim domaćim utakmicama protiv Graničara iz Županje i NAŠK-a iz Našice nogometaši Slavonca još jednom su odigrali dobru utakmicu na svom terenu u Bukovlju ovoga puta protiv Oriolika iz Oriovca. Međutim, to im nije bilo dovoljno za prvu domaću pobjedu u ovoj sezoni. Domaći su bili puno bolji u prvom poluvremenu te su u tom dijelu propustili napraviti veću rezultatsku prednost. Drugih 45 minuta pripalo je Orioliku koji je došao do poravnanja i na kraju zasluženog boda.

Oba kluba nisu nastupila u svojim najjačim sastavima. Kod domaćih su izostali: Sušić, Bratanić i Roso, a kod gostiju: Herceg, Kokotović i Kuzmić, dok je Oriolik od 20. minute igrao i bez važnog igrača stopera Mateja Marušića koji se ozlijedio. Tek u drugoj polovici prvog poluvremena počelo se nešto ozbiljnije događati na igralištu u Bukovlju. Tako su domaći prvi udarac u okvir gostujućeg gola imali u 27. minuti preko Sremca što je bio lagan posao za mladog Zebu. Nešto kasnije u 38. minuti Padrić je dobio loptu od Gačića, ali vratar Oriolika čuva bliži kut. Samo minutu nakon toga Letica se našao pred golom nakon kornera Špoljara, ali je prebacio vrata. Najbolju prigodu za vodstvo ekipa trenera Marija Petrovića imala je u 41. minuti preko kapetana Padrića, ali je Zeba odlično obranio. Bila je to najava vodstva Slavonca koje se dogodilo u 44. minuti kada je Letica oduzeo loptu i dobro poslužio Sremca, ovaj se sjurio prema golu i nesebično uposlio Padrića čiji je udarac blokiran te se odbija do Mateja Gačića koji pogađa za vodstvo ekipe iz Bukovlja s 1:0. U drugom poluvremenu nije bilo velikih prigoda, ali su zato gosti iz Oriovca iz njihovog prvog udarca u okvir domaćeg gola došli do poravnanja. Živatović je dao sjajnu loptu u prostor za Jurića koji se našao sam ispred Barukčića te ga je svladao za 1:1. Do kraja Slavonac nije imao niti jednu pravu prigodu za novo vodstvo, dok se Oriolik zadovoljio s bodom.

Tako je Oriolik nastavio svoj uspješan niz te su već 4 utakmice u nizu bez poraza, a kada se tome doda i pobjeda u kupu protiv Karlovca, onda je to i peta bez poraza. S druge strane Slavonac i dalje čeka na svoju prvu pobjedu u Bukovlju u ovoj sezoni.