Kalendar događanja
Strip
Sport
Zadrugaru derbi u Oprisavcima protiv Slavonca iz Nove Kapele
Nakon dvije odigrana kola u MŽNL Brod / Požega samo su 3 kluba bila bez poraza i to vodeći Omladinac iz Gornje Vrbe koji je imao sve pobjede, dok su Zadrugar iz Oprisavaca i Slavonac iz Nove Kapele imali pobjedu i neodlučenu.

Baš su u 3. kolu u Oprisavcima snage odmjerili Zadrugar i novi član lige Slavonac iz Nove Kapele. Na kraju su domaći došli do uvjerljive pobjede sa 4:1 te su tako uz sastav iz Gornje Vrbe ostali jedini klub u ligi bez poraza.

Gledajući prvo poluvrijeme u kojem nije bilo puno prigoda malo je tko očekivao da će na derbiju 3. kola Međužupanijske lige između Zadrugara i Slavonca iz Nove Kapele biti postignuto ukupno 5 golova. Domaći su bili poletni i razigrani, a gosti dobri sve do posljednjih pola sata kada su imali 1:1. Tada su se raspali te su primili čak 3 pogotka za uvjerljiv poraz sa 4:1.

U prvom poluvremenu vratarima se prijetilo uglavnom iz prekida, pa je tako Galovcu pokušaj iz slobodnjaka obranio Maričević, da bi nešto kasnije Kovačević nakon kornera zaprijetio Terziću, ali je ovaj bio na mjestu. Prvu ozbiljniju situaciju pred gostujućim golom zakuhao je u 41. minuti vratar Slavonca Maričević, ali Blažević nije iskoristio taj poklon. Bila je to najava vodstva Zadrugara kada je mladi Kristijan Blažević dobio dobru loptu od Galovca te je matirao Maričevića za 1:0. Drugo poluvrijeme bilo je daleko bolje i sadržajnije. Počelo je s pokušajem najopasnijeg domaćeg igrača Tomislava Galovca koji je ubačaj Kljajića poslao točno u vratara Maričevića. Gosti iz Nove Kapele u 51. minuti došli su do poravnanja kada je Matej Vlaović ubacio iz kornera, a pred golom domaćih najbolje je reagirao Ivica Kovačević koji je zabio za 1:1. Nakon toga je Slavonac stao, a Zadrugar se razigrao te 7 minuta kasnije Zeleni iz Oprisavaca ponovno imaju vodstvo. Blažević je poslao dobru loptu pred gol za Galovca čiji se udarac odbija od grede do iskusnog Tomislava Đurkovića koji je točan za 2:1. Već u 61. minuti mogla je momčad Ive Babića do novog poravnanja, ali Mikulić nije bio dovoljno precizan. Konačna odluka donesena je u 70, minuti kada je Zadrugar postigao i treći pogodak. Najboljeg igrača utakmice Kristijana Blaževića u prodoru je zaustavio Sedlo, a sudac Bošnjak iz Požege pokazao je na kazneni udarac. Siguran izvođač za 3:0 bio je najbolji domaći strijelac Tomislav Galovac. Konačnu potvrdu druge pobjede Zadrugara u prvenstvu potvrdio je prilično neobičnim golom Petar Kolesarić čiji je ubačaj s desne strane završio u golu vratara Slavonca za 4:1.

Nakon utakmice treneru Zadrugara Josipu Lončareviću kao i igračima zabranjeno je bilo davanje izjava za medije. Bez obzira na sve to domaći su u prva 3. kola pokazali dobru igru te su za sada ugodno otkriće nove sezone, dok je novi član lige iz Nove Kapele u Oprisavcima doživio prvi poraz.