Sport - Nogomet
Brodportal
11.28.2021. 20:06:00
Visoka pobjeda Omladinca nad Naškom
Posljednja utakmica u 17. kolu u Trećoj ligi – istok odigrana je u Gornjoj Vrbi u kojoj je domaći Omladinac ugostio NAŠK iz Našica.

Za ekipu domaćeg trenera Ivana Pavkovića ovo je bio važan susret u kojem su gledajući ljestvicu bili favoriti. Osim toga Vrbljani su se s pobjedom htjeli oprostiti od svojih navijača za ovu polusezonu u čemu su i uspjeli s uvjerljivom pobjedom s 5:1.

Ulogu favorita u posljednjem 17. kolu ove jeseni na trećeligaškom istoku opravdali su nogometaši Omladinca koji su u Gornjoj Vrbi s 5:1 nadigrali pretposljednji NAŠK iz Našica. Obje ekipe nisu nastupile u svojim najboljim postavama, pa su tako domaći na klupi uz pričuvnog vratara imali još samo 2 igrača. Kod ekipe trenera Pavkovića nije bilo: Tonija Mrvelja, Hrvoja Galovića, Karla Baričevića, Kristijana Brkića, Ante Jozića i Ivana Stojanca. Utakmica je odigrana u vrlo teškim uvjetima po mokrom i raskvašenom terenu kojeg je natopila kiša. Stoga igrači iz oba kluba zaslužuju čestitke što je prije svega sve prošlo bez težih ozljeda, dok je pobjeda Omladinca protiv gostiju iz Našica više nego zaslužena.

Bez obzira na težak teren za igru gledatelji koji su u Gornjoj Vrbi pratili ovu utakmicu vidjeli su 6 golova. Domaći su u 15. minuti došli do vodstva kada je s lijeve strane dobro pred gol ubacio Marko Jurić – Katušić, a strijelac poput Josipa Ravlića ovakve situacije pretvara u golove za 1:0. Samo 5. minuta kasnije gosti iz Našica poravnali su na 1:1. Ponovno je uslijedio ubačaj, ali s desne strane, lopta je prošla kroz nekoliko igrača i došla je do Benjamina Radinkovića koji ju je poslao u mrežu nemoćnog Stjepana Zebe.  Taj primljeni gol nije sputao nogometaše Omladinca koji su 2. minute nakon toga ponovno došli do prednosti. Bila je to lijepa akcija nakon koje je Marin Begić poslužio Marija Bačića koji u svom stilu zabija za 2:1. Ubrzo u 28. minuti domaći imaju novu prigodu za 3:1, ali Begić nije uspio upisati svoj 6. gol u ovoj sezoni. Ono što nije njemu pošlo za nogom tada, je u 32. minuti Bačiću kojem nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu za svoj 6. pogodak u ovogodišnjem prvenstvu nakon što mu je sve pripremio Ivan Martić. Upravo se Martić u drugom poluvremenu našao u dvije situacije iz kojih nije postigao gol, premda je mogao prvo u 51. minuti kada mu je udarac obranio vratar NAŠK-a Mikičić i 10. minuta kasnije kada su mu protivnički igrači kao i težak teren onemogućili bolju kontrolu lopte. Sve dvojbe Vrbljani su riješili u 69. minuti u kojoj je Josip Ravlić postigao svoj drugi gol na utakmici, a ukupno 5. u prvenstvu nakon dodavanja Silvija Velića. Uz asistenciju Velić se u 90. minuti upisao među strijelce nakon što je ponovno Ivan Martić sve napravio, dok mladom napadaču iz Slobodnice nije bilo teško zaključiti utakmicu s konačnih Omladinac (Gornja Vrba) – NAŠK (Našice) 5:1.

Za nogometaše Omladinca ovo je bila 7 pobjeda u sezoni koja je ujedno i najuvjerljivija u ovogodišnjem prvenstvu. Na kraju je sastav iz Gornje Vrbe jesensku poludionicu završio na sasvim dobrom 8. mjestu s 23 boda, dok je našički NAŠK pretposljednji te njih očekuje borba za ostanak u ligi.