Kalendar događanja
Strip
Sport
'Vinogorac' s 5:3 bolji od 'Graničara' iz Brodskog Varoša
Vrlo učinkovitu utakmicu pretkola Županijskog nogometnog kupa odigrali su u Bodskom Vinogorju domaći Vinogorac i susjedni Graničar iz Brodskog Varoša. Po lijepom i ugodnom vremenu za igru pred nekoliko stotina gledatelja domaći su s 5:3 došli do pobjede. Njihov prolaz dalje u Županijskom kupu ni jednog trenutka nije dolazio u pitanje.

Svi oni koji su došli na Županijski kup derbi susjeda u Brodsko Vinogorje između domaćeg 'Vinogorca' i 'Graničara' iz Brodskog Varoša nisu požalili. Vidjeli su  čak 8 golova i pobjedu domaćina s 5:3. I ne samo to! Vidjeli su nekoliko sjajnih golova na obje strane, puno prodora i dobrih proigravanja dvije ekipe koje će se sasvim sigurno u svom natjecanju Druge ŽNL skupina B boriti za visok plasman.

Počelo je vratnicom Kolaka u 2. minuti, dok su se u prigodama za 'Vinogorac' kasnije našli Ćubel 2 puta i Mućaj. Do zasluženog vodstva 'Zeleni' dolaze u 16. minuti kada je sve napravio Luka Jelić nakon čijeg je prodora i povratne lopte Vilson Mućaj strijelac za 1:0 u korist Vinogorca. Samo šest minuta kasnije isti igrač udvostručuje prednost 'Brđana' nakon akcije u kojoj se vidjela genijalnost Marija Ćubela koji je sjajnom loptom proigrao 'Mućaja', a ovaj je još jednom precizan za 2:0.

Do prve prave prigode 'Graničar' dolazi u 24. minuti preko Petra Marića čiji je udarac u korner izblokirao Josip Ćurić. Bila je to najava pogotka za sastav iz Brodskog Varoša koji se dogodio u 26. minuti. Martin Krpan uzvratio je Ćubelu za lijep solo prodor nakon kojeg je izbacio cijelu obranu 'Vinogorca' i onda je matirao Kutlića za 2:1. Nakon toga 'Vinogorac' pritišće i na mukama je gostujući vratar Karlo Tonkić koji brani udarce Kolaku i Ćubelu, dok je na drugoj strani pokušao i Krajinović za 'Graničar', ali nije bio precizan. Sve akcije domaćih kretale su od sjajnog Ćubela koji je prekvalitetan igrač za ovaj rang natjecanja u kojem će igrati 'Vinogorac'. To je igrač koji radi razliku na terenu te je svoju odličnu igru okrunio golom u 45. minuti za 3:1 nakon što ga je proigrao Matej Ćurić. Tako je završilo iznimno sadržajno prvo poluvrijeme u kojem na golu 'Vinogorca' Ivan Kutlić osim primljenog pogotka i nije imao previše posla.

Gledajući prvo poluvrijeme 'Vinogorac' je u njemu riješio prolaz u slijedeće kolo Županijskog kupa, a potvrda toga dogodila se u 64. minuti kada je Jelić ponovno dobio dobru loptu od Ćubela, sjurio se prema golu, a tamo ga je srušio vratar Tonkić. Sudac Kruljac nije previše razmišljao te je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator za 4:1 bio je stoper Josip Ćurić koji se ovo ljeto iz Slobodnice vratio u 'Vinogorac'. Nakon toga domaći su ostali s igračem manje u polju iz razloga što je drugi žuti karton dobio Matej Ćurić.

Brojčanu prednost iskoristio je u 83. minuti raspoloženi Martin Krpan koji je izveo novu solo minijaturu u kojoj je kopirao Ćubela te je nakon toga smanjio rezultat na 4:2. Domaći kreću s centra i onda su gledatelji u 84. minuti vidjeli nesvakidašnji pogodak kada je Ćubel sa svoje polovice prebacio istrčalog vratara Tonkića za 5:2. Nedavno je Ćubel u finalu turnira na 'Budainci' postigao pogodak s više od 35 metara, a sada je malo povećao udaljenost s koje očito voli prebacivati vratare. Ovu sjajnu i nevjerojatnu utakmicu zaključio je daleko najbolji pojedinac kod 'Graničara' Krpan koji je svojim trećim golom ublažio poraz ekipe iz Brodskog Varoša na konačnih 5:3.

Ove dvije ekipe još bi se dva puta u novoj sezoni trebale sastati u prvenstvu Druge ŽNL skupina B, dok će u tim utakmicama za 'Vinogorac' igrati Zirdum, Opačak i Ergotić kojih nije bilo u kupu. Za razliku od ove utakmice, 'Graničar' će u prvenstvenim okršajima biti znatno jači za Ćurkovića, Matijevića, Bošnjakovića, Marinića, Mioča, Galića, Kolovrata i Tipurića. Nakon ove učinkovite utakmice mnogi jedva čekaju njihov međusobni derbi u prvenstvu.