Kalendar događanja
Strip
Sport
VIDEO Deveta uzastopna pobjeda Marsonije, kraj Save pao i NAŠK
Nastavljen je uspješan niz nogometaša Marsonije koji su u 12. kolu na trećeligaškom istoku s minimalnih 1:0 došli do pobjede nad do ovog kola sedmoplasiranim NAŠK-om iz Našica.

Na taj način Brođani su zadržali vodeću poziciju na ljestvici te upisali i 9. uzastopnu pobjedu koja je mogla biti izražena s puno većim rezultatom. Bila je to utakmica koja se u oba poluvremena igrala na 1 gol i to onaj gostujući tako da je pobjeda ekipe trenera Braslava Ostojića prvo zaslužena, a onda očekivana i rutinska.

Gosti iz Našica došli su bez 6 igrača, dok su u tjednu uoči gostovanja kod Marsonije ostali i bez svog najboljeg strijelca Brazilca Firmina koji je postigao 6 golova i koji je pristupio drugoligašu Dubravi. Tijekom svih 90 minuta NAŠK niti jednom nije ozbiljnije zaprijetio nezaposlenom Memoviću na golu domaćih tako da su gosti s obzirom na tijekom utakmice i s ekipom s kojom su došli zadovoljni s minimalnim porazom od 1:0.

Počelo je u 6. minuti s prigodom u kojoj se za Marsoniju našao Filip Bungić, ali je nakon kornera Mateja Sivrića i gužve šutirao preko gola. Samo dvije minute nakon toga Sivrić je sada pred golom pronašao Jašarevića koji je gađao dalji kut, ali nije bio precizan. Ključan trenutak na utakmici dogodio se u 27. minuti kada je ponovno odlični Karlo Kokanović prošao po lijevoj strani ubacio pred gol za mladog Darija Živića koji je svojim trećim golom u sezoni doveo Marsoniju u vodstvo od 1:0. Tako je 20.-to godišnji Živić s ovim golom potvrdio svoju odličnu utakmicu kolo prije u Kutjevu, a sada je odlučio pobjednika.

Nakon vodstva od 1:0 mogla je Marsonia povećati svoje vodstvo, ali je u 35. minuti mladi gostujući stoper Jošćak blokirao pokušaj Jašarevića koji je prije toga pretrčao s loptom gotovo 60. metara te s Balentovićem odigrao dvostruko dodavanje, ali je izostala realizacija. Slično je bilo u 38. minuti nakon dobre akcije koju su odigrali Bungić i Bundavica koji s ruba kaznenog prostora šutira preko gola. Premda su imali vodstvo od 1:0 Brođani ne posustaju te traže drugi pogodak pa se tako u 43. minuti Jašarević našao u dobroj prigodi nakon nove dobre lopte Kokanović, ali se iz blizine nije najbolje snašao, dok je u nastavku akcije Blagojević šutirao u Vidasa. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Bijelo – crni imali su novu veliku prigodu za 2:0 kada je akcija krenula od Kokanovića koji upošljava Bundavicu, a ovaj sjajno vidi Bungića kojem udarac odlično brani mladi Vidas, dok odbijenu loptu Blagojević ne uspjeva poslati u praznu mrežu. U nastavku se Jašarević u 55. minuti nakon dobre lopte Sivrića  našao u novoj prigodi, ali su ga gostujuću stoperi uspjeli blokirati. U drugom poluvremenu Marsonia i dalje napada, dok se gosti kao i u prvih 45. minuta uspješno brane, pa je tako Vidasu u 59. minuti zaprijetio Živić, da bi gostujući mladi 19.-to godišnji vratar koji je u NAŠK-u na posudbi iz Osijeka uspio otkloniti situaciju u 74. minuti kada je zaustavio udarac Kokanoviću, a na odbijenu loptu nije stigao Bungić. Lijepu akciju odigrali su u 78. minuti Bundavica i Begić kojem udarac odbija Vidas do Bundavice koji je neprecizan, dok na drugoj vratnici Bačić nije stigao loptu ubaciti u mrežu. U 81. minuti ponovno je na mukama mladi vratar NAŠK-a koji je sada uspio zaustaviti i udarac prodornog Bačića. Posljednju prigodu Brođani su imali u 87. minuti kada se Begićev lijep pokušaj zaustavio na vratnici te je ostalo 1:0 u korist Marsonije protiv NAŠK-a iz Našica ponajviše zahvaljujući gostujućem vrataru s otoka Raba Petru Vidasu.

Već ove srijede, 21. listopada od 15,30 Marsonia će na ponovno na svom stadionu u odgođenoj utakmici iz 3. kola ovoga puta ugostiti ove sezoni jako dobri Vukovar 1991.

Nogometaši Slavonca iz Bukovlja u 12. kolu Treće lige – istok odigrali su solidnu utakmicu na gostovanju kod vrlo dobrog Vukovara od kojeg su poraženi s 2:1. Imali su domaćini nakon prvih 36. minuta golovima Barišića i Mrkonjića vodstvo od 2:0 da bi u drugom poluvremenu u 70. minuti Dragan Sremac svojim drugim golom u sezoni smanjio na 2:1, ali dalje od toga Crveni iz Bukovlja nisu mogli.

Puno lošije prošao je Oriolik na gostovanju u Belišću od kojeg je momčad trenera Milana Tomljenovića poražena sa 4:0. Domaći iz grada papira su u svakom poluvremenu postigli po 2 gola, dok oni u posljednja 4. kola imaju sve pobjede i gol razliku od 15:0.

Na gostovanju su poraz doživjeli i nogometaši Sloge iz Nove Gradiške koji su u Ivankovu s minimalnih 1:0 poraženi od Bedema. Domaći su gol odluke postigli u 64. minuti preko Lovre Kozića, dok je mlada ekipa iz Nove Gradiške u Ivankovu ostavila jako dobar dojam.