Strip
Sport
U Donjim Andrijevcima bez pobjednika između Tomislava i Svačića
U sklopu 4. kola MŽNL Brod / Požega u Donjim Andrijevcima je Tomislav ugostio Svačić iz Starog Slatinika.

Domaći koji su uoči samog početka sezone dobili novog trenera tražili su prvu pobjedu u sezoni nakon što su dvije posljednje utakmice odigrali bez pobjednika. S druge strane Narančasti iz Starog Slatinika nakon što su poraženi na svom terenu od vodećeg Omladinca iz Gornje Vrbe zabilježili su pobjede nad Dinamom iz Vidovaca i Lipikom te su u Donjim Andrijevcima imali želju nastaviti taj uspješan niz.

Na kraju su oba kluba nastavila svoj niz neporaženosti s obzirom da je utakmica završila bez pobjednika 1:1. To je treća neodlučena nogometaša Tomislava iz Donjih Andrijevaca u posljednje 3 utakmice, dok je Svačić nakon dvije posljednje pobjede sada upisao bod. Gosti iz Starog Slatinika poveli su s 1:0 te su u drugom poluvremenu imali puno prigoda za povećanje rezultata, a onda su domaćini te promašaje kaznili i iz kaznenog udarca došli do poravnanja i velikog boda.

Prvu veliku prigodu imao je Tomislav preko Bešlića čiji se udarac zaustavio na vratnici. U prvih 45. minuta nije bilo puno lijepe igre te se uglavnom igralo između 2 kaznena prostora uz puno borbenosti na obje strane. Ipak i u takvoj igri Narančasti iz Starog Slatinika došli su do vodstva. Igrala se 37. minuta u kojoj je Ivanagić izborio slobodni udarac iz kojeg je Kljajić bio precizan za 0:1. Ako je prvo poluvrijeme bilo mršavo s malo pravih događaja, zato se puno sadržajnije igralo u nastavku. Počelo je u 47. minuti s pokušajem Nižića koji je obranio Jagnjić, dok je minutu kasnije na drugoj strani Matić na golu Svačića zaustavio pokušaj Čudine. Za goste je u 55. minuti udarcem iz daljine zaprijetio Buzov, ali Jagnjić izbacuje u korner. U nastavku akcije lopta je došla do Ruheka koji je precizno gađao i kada je već svladao Jagnjića ispriječila se vratnica. Napadi ekipe trenera Marija Tadića i dalje se nastavljaju. Svačić traži drugi pogodak i rješenje utakmice pa se tako u novoj velikoj prigodi u 57. minuti našao Lasić, ali Jagnjić još jednom sjajno brani u čuva svoju mrežu. Nakon toga domaći Tomislav oslobodio se pritiska te se Tomas Janjiček u 66. minuti našao u dobroj prigodi za 1:1, ali je Matić uspio obraniti, dok odbijenu loptu Čudina nije uspio poslati u mrežu. Posljednju situaciju za Svačić imao je Nižić u 88. minuti, ali je Jagnjić i dalje nesavladiv. Kada se već igralo sučevo vrijeme nadoknade Čudina je srušen između nekoliko gostujućih igrača, a sudac Jozić smatrao je da se radilo o prekršaju za najstrožu kaznu. Uslijedili su burni protesti gostiju u Starog Slatinika, dok je Leopold Marijanović pogodio za konačnih 1:1, premda je Matić pogodio stranu i dirao loptu, ali ona je ipak završila iza njegovih leđa.

U slijedećem kolu Tomislav iz Donjih Andrijevaca gostuje u nedjelju, 20. rujna u Gornjoj Vrbi kod vodećeg Omladinca, dok će Svačić također u nedjelju u Starom Slatiniku ugostiti Slavonac iz Nove Kapele.