Kalendar događanja
Strip
Sport
Slavonac iz Bukovlja pobjednik Memorijalnog turnira NK Budainka Kolonija
Kao i svake godine NK Budainka Kolonija u ovom periodu održava svoj tradicionalni Memorijalni turnir za sve poginule branitelje povodom obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja.

Sve je počelo s polaganjem vijenaca na spomen obilježju koje se nalazi u sklopu igralištu, dok su na nogometnom turniru uz domaćina nastupile seniorske ekipe iz: Bukovlja, Kaniže i Brodskog Vinogorja. Odigrana je i revijalna utakmica limača između Budainka Kolonije i Vinogorca.

Prema rangu u kojem se natječu nogometaši Slavonca iz Bukovlja bili su favoriti za osvajanjem naslova pobjednika što su i opravdali. Naime, igrači trenera Marija Petrovića u finalu su s 3:1 svladali vrlo dobri Vinogorac iz Brodskog Vinogorja koji je u polufinalu golom Luke Jelića s 1:0 bio bolji od domaće Budainka Kolonije. U drugom polufinalu novi trećeligaš iz Bukovlja je sa 6:0 nadigrao Posavac iz Kaniže, dak su po 2 gola postigli Josip Sušić i Josip Letica, a po 1 braća Josip i Šimo Padrić.

Slavonac iz Bukovlja u finalnoj utakmici koja se igrala svako poluvrijeme u trajanju po 25. minuta je već u 2. minuti došao u vodstvo nakon proigravanja Krešimira Ferića za strijelca Josipa Sušića. Nešto kasnije u 12. minuti nakon dobrog solo prodora dobar udarac Mateja Gačića završio je na okviru gola. Trećeligaš iz Bukovlja u 18. minuti udvostručuje svoju prednost kada je Letica uposlio kapetana Josipa Padrića za 2:0. U drugom poluvremenu Slavonac je postigao i treći pogodak i tako riješio pitanje pobjednika kada je nakon asistencije Danijela Nikolića svoj drugi pogodak na utakmici postigao Sušić za 3:0. Već u slijedećoj minuti neopreznost igrača Slavonca Karla Riđana koristi Mario Ćubel koji je preko 35 metara prebacio istrčalog vratara Juraja Barukčića za smanjenje rezultata na 3:1. Najpoznatije ime kod Vinogorca Ćubel mogao je pred kraj smanjiti na 3:2, ali je pogodio vratnicu te je završilo s pobjedom Slavonca iz Bukovlja s 3:1 nad jako dobrim sastavom iz Brodskog Vinogorja.

U susretu za 3. mjesto Budanka Kolonija je s 5:2 nadigrala Posavac iz Kaniže koji je nakon prvih 6. minuta golovima Gabrijela Mitrovića i Stjepana Bunta imao vodstvo od 2:0. Nakon toga su se domaći uozbiljili te postigli 5 golova i to trostruki strijelac Stipo Gavranić, dok je 2 gola dao Josip Furjanić.

Za najuspješnijeg vratara proglašen je Juraj Barukčić iz Slavonca, dok je pobjednička ekipa u Josipu Sušiću koji je postigao 4 gola u dvije utakmice imala i najboljeg strijelca. U sklopu 8. Memorijalnog turnira za sve poginule branitelje povodom obilježavanja dana Domovinske zahvalnosti NK Budainka Kolonija odigrana je i revijalna utakmica limača u kojoj je domaćin s 3:0 svladao Vinogorac. Golove za limače Budainka Kolonije postigli su: Fran Tunjić, Tomislav Vlajnić i Fran Vukosavljević.