Kalendar događanja
Strip
Sport
Remi Slavonca iz Bukovlja i Graničara iz Županje
Nakon što im je odgođena utakmica 1. kola protiv Marsonije, nogometaši Slavonac iz Bukovlja svoj prvenstveni debi u Trećoj HNL – istok imali su u 2. kolu.

Crveni su na domaćem terenu ugostili vrlo dobri Graničar iz Županje. Po ugodnom vremenu za igru te u  vrlo fer i koreketnoj utakmici nije bilo pobjednika te je završilo 1:1.

Za razliku od Slavonca, gosti iz Županje odigrali u utakmicu 1. kola u kojoj su na domaćem terenu unatoč vodstvu od 1:0 na kraju s 3:1 poraženi od požeške Slavonije. Tako se Graničar kojeg s klupe i dalje vodi bivši igrač Marsonije Dražen Ilić u Bukovlje došao iskupiti za taj početni domaći poraz. S druge strane domaćin nije igrao gostujuću utakmicu s Marsonijom te je samim time pritisak bio veći. Naravno da je razlog tome i prva domaća utakmica u Trećoj ligi – istok što je za Crvene iz Bukovlja povijesni uspjeh. Premda je ekipa trenera Marija Petrovića prva došla u vodstvo od 1:0, gosti su izjednačili te je s tim rezultatom završila utakmica nakon koje se iz svlačionice Slavonca čula se pjesma i slavlje što je dokaz da su zadovoljni s bodom.

Očito je važnost utakmice utjecala na nogometaše Slavonca pa je tako Barač u 6. minuti imao dobru prigodu za goste koju je vratar Barukčić sjajno obranio te je spasio svoju mrežu. Novu prijetnju imao je Graničar u 19. minuti preko Hubera, ali nakon dodavanja Lešića nije bio precizan. U završnici prvog poluvremena isti igrač imao je novu prigodu za Županjce kada je Lešić uposlio Hubera, ali se Barukčić dobro snalazi i spašava nogama. U 45. minuti Letica je za domaće bio u polukontri i kada je sve dobro napravio izostala je završnica, odnosno preciznost. Niti u drugom poluvremenu nije bilo puno prigoda, ali su zato gledatelji vidjeli 2 gola. Tek što je ušao u igru parabola Ivana Kovačevića sjela je na gredi Barukčićevog gola te su u toj situaciji domaći imali i malo sreće. Premda je Graničar imao više prigoda te je bio bolji u polju, do vodstva su prvi došli Crveni iz Bukovlja. Igrala se 72. minuta kada se pred golom Županjaca stvorila gužva u kojoj se najbolje snašao Josip Letica, ovoljetno pojačanje iz Marsonije koji je precizno pogodio suprotni kut za 1:0. Samo 2. minute kasnije prijete gosti preko agilnog Lotara čiji je dobar udarac otišao malo iznad okvira domaćih vrata. Bio je to uvod za poravnanje Graničara koje se dogodilo u 80. minuti. Lotar je ostavio loptu Albertu Vincetiću koji je lijepim udarcem svladao Barukčića za 1:1. Prema svemu prikazanom svakoj ekipi je pripao po 1 bod.

U sljedećem 3. kolu Treće lige – istok koje se igra ovog vikenda Slavonac iz Bukovlja u subotu, 29. kolovoza gostuje u Vukovaru kod Vuteks Sloge, dok Graničar dan kasnije u Županji dočekuje Kutjevo.