Kalendar događanja
Strip
Sport
Prvi poraz Marsonije ove sezone
Danas su odigrane utakmice posljednje, 15. jesenskog kola Treće HNL-istok. Brodska Marsonia gostovala je kod drugoplasiranog Belišća.

Marsonia je u Belišću s 3:1 doživjela prvi poraz u ovoj sezoni nakon što je Bundavica u 4. minuti realizirao kazneni udarac koji je izborio Sivrić. Nakon toga je Ždinjak u 27. minuti poravnao na 1:1, dok je ubrzo veliki prigodu za novo vodstvo Bijelo – crnih propustio realizirati Letica. Taj promašaj kažnjava u 69. minuti Agatić koji Belišće dovodi u vodstvo s 2:1. Nešto kasnije novu veliku prigodu za Marsoniju ima Sivrić čiji se udarac zaustavio na vratnici, a u narednom napadu domaćini preko Išasegija u 85. minuti postižu treći pogodak za konačnih 3:1. Tako je Belišće iz 4 udaraca prema Memoviću postiglo 3 gola te je prva ekipa u ligi koja je pobijedila Brođane. Unatoč porazu Marsonia je ostala na vodećoj poziciji, ali sada ima bod prednosti u odnosu na Belišće s kojim će očito do kraja prvenstva voditi borbu za 1. mjesto.

U  posljednjem 15. kolu Treće HNL – istok Oriolik je u Oriovcu ugostio posljednjeplasirani Vukovar koji je jedini klub u natjecanju bez pobjede. Oriovčani su bili veliki favoriti za pobjedu, ali do nje nisu došli. Gosti su se cijelo vrijeme dobro i organizirano branili te na kraju uspjeli sačuvati mrežu netaknutom za konačnih 0:0.

Slabu jesensku polusezonu s porazom od Bedema zaključili su nogometaši Sloge. Sada je sva 3 boda iz Nove Gradiške odnio sastav iz Ivankova kojem je pobjedu u 54. minuti donio Goran Borko. S obzirom da je Vukovar osvojio bod u Oriovcu, samim time je momčad iz Nove Gradiške poslao na začelje prvenstvene ljestvice.