Kalendar događanja
Strip
Sport
Poraz Slavonca od NAŠK-a na domaćem terenu u Bukovlju
Nakon pobjede u prošlom kolu u Vukovaru nogometaši Slavonca iz Bukovlja te bodove htjeli su potvrditi na domaćem terenu u susretu 4. kola Treće lige- istok protiv NAŠK-a iz Našica.

U tome momčad trenera Marija Petrovića nije uspjela te je poražena s 1:0, dok će očito Crveni morati još malo pričekati na prvu pobjedu u novom prvenstvu na svom igralištu.

Gledajući prvu domaći utakmicu protiv Graničara iz Županje i ovu protiv NAŠK-a ostaje dojam da se Slavonac protiv Županjaca više branio, dok je sada igrao. Međutim, ta igra im nije donijela bod ili bodove premda su Crveni pogotovo u prvom poluvremenu imali svojih prigoda. U nastavku su gosti iz Našica jednu od svojih dobrih situacija pretvorili u pogodak te su iz Bukovlja odnijeli sva 3 boda. To im je druga pobjeda u ovoj sezoni nakon one početne s 5:2 na domaćem terenu nad novogradiškom Slogom.

Do vodstva je Slavonac mogao doći u 6. minuti kada se Tomislav Roso nakon proigravanja Krešimira Ferića našao u dobroj prigodi, ali je Rukavina spasio siguran pogodak. Crveni su bili bolji u prvom poluvremenu te su tražili pogodak, ali Jandrlić i Roso nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti mladog Petra Vidasa na golu NAŠK-a. Sve što su gosti u prvih 45. minuta imali je pokušaj iz slobodnog udarca Jošćaka koji je otišao preko gola. Za domaće je također iz slobodnjaka probao i Letica, ali se Vidas dobro postavio te se s 0:0 otišlo na poluvrijeme. U nastavku je prvi zaprijetio Slavonac u 50. minuti iz slobodnog udarca kojeg je izveo Dubac, ali je njegov udarac otišao malo pokraj gola. Za goste 5 minuta kasnije prijeti Turay – Aruna, ali je Barukčić na mjestu. Dobra vijest za momčad iz Bukovlja je ta što su u ovoj utakmici mogli računati na svog najboljeg strijelca Dragan Sremca koji tek što je ušao u igru u 57. minuti zaprijetio je Vidasu. Imali su domaći sreće u 59.minuti kada se Gašparić iz daljine odlučio na udarac koji se zaustavio na vratnici. Nakon toga Vidasu iz daljine prijeti Matej Gačić, ali mreže u Bukovlju i dalje miruju. Kada se činilo da će utakmica završiti bez golova NAŠK je u 80. minuti postigao gol za pobjedu. S lijeve strane je pred gol ubacio Gašparić, a u gužvi se najbolje snašao Mihael Tomić koji je poslao loptu u mrežu za 0:1. Domaći su protestirali kod suca Menđušića jer su smatrali da nije bilo prekršaja kod slobodnog udarca iz kojeg su gosti postigli pogodak za pobjedu.

Do kraja utakmice za Slavonac se u dvije situacije našao kapetan Josip Padrić, međutim njegov lijep pokušaj u 88. minuti otišao je malo pokraj gola, dok niti drugi pokušaj na dodavanje Dubca nije bio precizan te su sva 3 boda otišla za Našice.

Tako će Slavonac izgubljene bodove u Bukovlju morati tražiti već ove srijede u Đakovu, dok im za vikend u subotu na domaći teren u Županijskom derbiju stiže Oriolik.