Kalendar događanja
Strip
Sport
Pobjeda košarkašica Broda protiv Koprivnice!
Nakon Božićnih i Novogodišnjih praznika nastavljeno je prvenstvo u Drugoj Hrvatskoj košarkaškoj ligi skupina sjeveroistok.

U 8. kolu košarkašice Broda na domaćem terenu ugostile su drugoplasiranu Koprivnicu. Nakon bolje igre pogotovo u drugom poluvremenu Brođanke su došle do pobjede s 58:53 te su na taj način učinile zanimljivom borbu za 2. mjesto i tko će se uz osječku Mursu plasirati u Ligu za prvaka.

Protiv Koprivnice košarkašice Broda odigrale su svoju najbolju utakmicu u ovoj sezoni nakon koje su došle do vrijedne i zaslužene druge pobjede u prvenstvu. Sve je u domaćem sastavu funkcioniralo besprijekorno kako u obrani, a tako i u napadu. Doduše bilo je i pogrešaka, ali one su sastavni dio igre pogotovo kod mladih djevojaka koje su u ekipama na obje strane. Ipak, ton i ritam igri davala je trenerica Broda Kristina Pehar koja je nakon 2. godine ponovno zaigrala. To se pokazalo kao dobra odluka s obzirom da uz nju puno lakše igraju mlađe djevojke poput 14.-to godišnje Nine Novak.

Od početka utakmice igra se izjednačeno, dok su se košarkašice Broda tek pred kraj prve dionice malo odvojile na 16:12. U drugom periodu gošće iz Koprivnice vrlo brzo stižu rezultat te se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom domaćih s 26:25. Ključna za pobjedu Broda bila je treća četvrtina i to posljednje 4. minute u kojima su domaće kod 32:31 napravile mini seriju od 13:0 za 45:31 uoči posljednjih 10. minuta. Nešto kasnije ekipa koju je s klupe vodila predsjednica Kornelija Kvesić, dok je Kristina Pehar bila u igri je dvije minute prije kraja otišla i na najvećih +15 za 58:43. Brođanke su već tada počele slaviti, dok je Koprivnica serijom od 10:0 uspjela ublažiti poraz na konačnih 58:53.

U gostujućem sastavu su dvije Valentine bile najučinkovitije i to Šestak s 12 i Šimunić s 10 koševa. Kod košarkašica Broda najviše poena i to 20 ubacila je mlada Nina Novak, dok je Andrea Glomazić dodala 16, a Kristina Županić 12 ubačaja. Pogotovo se u nastavku kad je i napravljena ključna serija za pobjedu istaknula Glomazić koja je članica mlade reprezentacije Crne Gore i koja nastupa za Plamen Požegu, ali je i dvojno registrirana za Brod.

U sljedećem kolu košarkašice Broda očekuje gostovanje u Virju kod Podravca. Do kraja prvenstva Druge lige - sjeveroistok sastav trenerice Pehar odigrat će još gradski derbi protiv Broda na Savi koji je s ovim porazom Koprivnice preuzeo 2. mjesto na ljestvici.