Strip
Sport
Peta uzastopna pobjeda nogometaša Marsonije
S još jednog gostovanja nogometaši Marsonije vraćaju se s pobjedom.

Ovoga puta nova 3 boda izborena su u Pleternici kod Slavije i to na vrlo težak način. Domaćin je bio odličan u prvom poluvremenu u kojem je mogao imati i veću prednost, dok su Brođani u završnici susreta napravili preokret za pobjedu s 2:1 koja je izborena i s igračem manje.

Ponovno je pojedinačna kvaliteta igrača koju ima Marsonia odlučila pobjednika u utakmici u kojoj je domaćoj Slaviji pripalo prvo poluvrijeme, a Brođanima drugo koje su u većini odigrali s igračem manje. Bijelo – crni pokazali su da imaju karakter jer su gubitak od 1:0 uspjeli preokrenuti u svoju pobjedu s 2:1. Slaviji se dogodilo isto što i prije tjedan dana kada su također na svom terenu vodili s 3:0, a onda su pred kraj primili 3 gola za 3:3. To je odraz mlade ekipe koju ima Robert Dujić, dok s druge strane unatoč izostancima Braslav Ostojić ima širinu koja se i u Pleternici pokazala ključnim.

Već u 6. minuti Slavija je došla do vodstva. Vrlo opasni Nikolić našao se u prigodi te je njegov udarac blokirao Matošević, lopta se vratila Nikoliću koji ju šalje u mrežu za 1:0. Novu prigodu domaći su imali u 16. minuti preko odličnog Blatančića, ali je njegov udarac iz slobodnjaka zaustavio Memović. Momčad iz Pleternice igra dobro i u 19. minuti Blatančić ima novi pokušaj, ali je Memović i dalje siguran. Strijelac vodećeg gola za Slaviju Pavo Nikolić imao je dobar pokušaj i u 23. minuti, ali se Memović nije dao iznenaditi. Marsonia se javila tek u 31. minuti i to preko Begića koji s ruba kaznenog prostora šutira preko gola. Nešto kasnije je i Jašarević pokušao ugroziti nezaposlenog Karlića na golu Pleterničana, ali nije bio dovoljno precizan. Veliku prigodu za 2:0 Slavija je imala u 43. minuti kada je agilni Blatančić ponovno nadmudrio gostujuću obranu, ali ne i Memovića koji je sjajno obranio i spasio povećanje vodstva. U drugom poluvremenu novi šok za Marsoniju koja je u 53. minuti ostala s igračem manje nakon što je Dario Živić zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, dojma smo malo prestrogo. Unatoč tome Bijelo – crni počinju igrati i polako stežu obruč oko kaznenog prostora domaćina. Veliku prigodu za poravnanje imao je Jašarević u 57. minuti na dodavanje Bungića i akcije koja je krenula od Sivrića koji je svojim ulaskom u drugom poluvremenu unio živost te je pokrenuo svoje suigrače, međutim gostujuća desetka prebacila je okvir gola. Uzvratila je Slavija u 71. minuti preko opasnog Nikolića, ali je Memović i dalje nesavladiv te je ovoga puta loptu izbacio ispod grede. Samo 5. minuta kasnije Nikolić je u novoj dobroj situaciji, ali je Memović pun samopouzdanja te je na pravom mjestu i Marsoniju drži na životu. Naravno da je on svojim obranama ponio epitet igrača utakmice.

Kada Slavija nije udvostručila svoje vodstvo u posljednjih 10. minuta stigla ih je kazna. Igrala se 80. minuta kada je akcija krenula od Vranešića, pa je nastavio Sivrić, dok je Matošević dao dobru loptu pred gol za Karla Kokanovića, a ovaj svojim prvim golom u dresu Marsonije poravnava na 1:1. Naravno da je taj pogodak još više podigao Brođane koji su u 88. minuti postigli i drugi gol kada je Begić ubacio s lijeve strane, a u kaznenom prostoru domaćih Filip Bungić pokazao je snalažljivost i majstorstvo te je pogodio za 2:1 za petu uzastopnu  pobjedu Bijelo – crnih u 6 utakmica.

Pred Marsonijom su sada dvije uzastopne domaće utakmice, dok još moraju odigrati i dvije odgođene s Vukovarom i Kutjevom. Ove subote na Stadion uza Savu stiže Zrinski iz Jurjevca, dok će Slavija u nedjelju na gostovanje u Županju kod Graničara.